Първата визита на Радев ще е в Берлин, Макрон също го поканил
Първата аудиенция на Радев ще е в Берлин, Макрон също го поканил
Първото посещаване на премиера Румен Радев в чужбина ще е в Германия, по покана на канцлера Фридрих Мерц. Това съобщи пред публицисти в Брюксел министърът на външните работи Велислава Петрова.
от президента Макрон и ръководителя на Европейския съвет Антонио Коща.
„ Мисля, че е ясно затвърждаване на мощна европейска позиция и работа в границите на Съюза, който ние желаеме да виждаме по-силен и по-силен.
Мисля, че е значимо в тази ситуация да покажем, че с основни наши сътрудници като Германия, можем да имаме дейна политика и в последна сметка това е и въпрос на поканите, които са се появили пред премиера “, съобщи Велислава Петрова.
Посланието е ясно – България ще бъде деен европейски сътрудник, добави външният министър, представена от Българска национална телевизия.
Министърът на външните работи Велислава Петрова взе участие в Съвет „ Външни работи “ през днешния ден в Брюксел.
който работи за единството на Европейски Съюз. Една мощна Европа е добре за България. Страната би трябвало да намира своята дейна роля в Европейски Съюз, а не да бъде страна, която просто следва. Вече съвсем две десетилетия сме член на Европейски Съюз. Така че е значимо да намерим нашето място освен като следваме непознати политики “, счита Петрова. По думите ѝ България вижда своята роля като деен участник в сфери като сигурност, съгласуваност и енергетика, където страната има потенциал да бъде мощен сътрудник.
Тя бе безапелационна още, че България “няма да бъде деструктивен сътрудник и няма да бъде подобен, който слага единствено условия “, а ще работи за градивно присъединяване в общите европейски политики.
Първото посещаване на премиера Румен Радев в чужбина ще е в Германия, по покана на канцлера Фридрих Мерц. Това съобщи пред публицисти в Брюксел министърът на външните работи Велислава Петрова.
от президента Макрон и ръководителя на Европейския съвет Антонио Коща.
„ Мисля, че е ясно затвърждаване на мощна европейска позиция и работа в границите на Съюза, който ние желаеме да виждаме по-силен и по-силен.
Мисля, че е значимо в тази ситуация да покажем, че с основни наши сътрудници като Германия, можем да имаме дейна политика и в последна сметка това е и въпрос на поканите, които са се появили пред премиера “, съобщи Велислава Петрова.
Посланието е ясно – България ще бъде деен европейски сътрудник, добави външният министър, представена от Българска национална телевизия.
Министърът на външните работи Велислава Петрова взе участие в Съвет „ Външни работи “ през днешния ден в Брюксел.
който работи за единството на Европейски Съюз. Една мощна Европа е добре за България. Страната би трябвало да намира своята дейна роля в Европейски Съюз, а не да бъде страна, която просто следва. Вече съвсем две десетилетия сме член на Европейски Съюз. Така че е значимо да намерим нашето място освен като следваме непознати политики “, счита Петрова. По думите ѝ България вижда своята роля като деен участник в сфери като сигурност, съгласуваност и енергетика, където страната има потенциал да бъде мощен сътрудник.
Тя бе безапелационна още, че България “няма да бъде деструктивен сътрудник и няма да бъде подобен, който слага единствено условия “, а ще работи за градивно присъединяване в общите европейски политики.
Източник: flashnews.bg
КОМЕНТАРИ




