Първата ракета на България Виктория Томова се класира за полуфиналите

...

Виктория Томова ще играе на полуфиналите на тенис турнира във Валенсия

Първата ракета на България Виктория Томова се класира за полуфиналите на шампионата по тенис на клей в испанския град Валенсия с награден фонд 100 хиляди $.

Поставената под номер 2 Томова надви над осмата в схемата представителка на домакините Альона Болсова (Испания) с 6:0, 6:4 за 106 минути.

С триумфа 28-годишната софиянка проработи 4473 $ и 50 точки за международната класация, в която заема 98-ото място сега.

Българката завоюва първите осем гейма в мача, само че Болсова съумя да изравни за 3:3 във втория сет. Томова въпреки всичко стигна до успеха с нов основен пробив за 6:4, с което записа четвърти триумф в четири мчача против съперничката, която е 175-а в класацията на УТА.

За място на финала българката ще играе против 32-годишната Андрея Миту (Румъния), някогашна номер 68 в света, която сега е 258-а. Миту е спечелила единствената против помужди им със 7:6(7), 6:1 в Мамая през 2014 година. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg