Първата ракета на България Виктория Томова продължава с блестящото си

...

Томова е на 1/2-финал в Бостад и ще влезе за първи път в топ 100 на женския тенис

Първата ракета на България Виктория Томова продължава с блестящото си показване на шампионата на червени кортове в Бостад (Швеция) от сериите УТА 125 с награден фонд 115 хиляди $. Днес Томова записа трета поредна победа и се класира за полуфиналите. С този триумф Вики ще се изкачи в топ 100 на международната класация за първи път в кариерата си .
Виктория Томова.
Българката се наложи над №127 в международната класация Михаела Бузарнеску от Румъния с 6-3, 6-0. Срещата продължи 88 минути. За място на финала Томова ще играе против №155 в международната класация Джанг Су Джонг от Южна Корея.

Преди този мач Вики отстрани представителката на домакините Жаклин Кабай Ауад и туркинята Ипек Йоз. Вики направи три пробива, с цел да завоюва първата част против Бузарнеску с 6-3. Във втория сет Томова не загуби нито един гейм и го завоюва за 36 минути. /БГНЕС
Източник: bgnes.bg