Първата ни ракета Виктория Томова отпадна на 1/4-финалите на турнира

...

Виктория Томова отпадна на 1/4-финалите на турнира във Валенсия

Първата ни ракета Виктория Томова отпадна на 1/4-финалите на шампионата на червени кортове от сериите WTA 125 във Валенсия (Испания) с награден фонд 115 хиляди $.

Българката загуби от китайката Хию Ван с 6:2, 2:6, 6:7(5) след 2 часа и 54 минути.

Двубоят бе изпълнен с обрати, като Виктория Томова изигра безапелационен първи сет и поведе с 2:6, само че отстъпи във втория със същия резултат, допускайки 4 пробива.

Томова бе на крачка от популярен поврат в третия сет. Тя изостана с 1:5, само че избави два мачбола и завоюва 5 поредни гейма, с цел да поведе с 6:5 и 30:15. Българката обаче позволи пробив на собствен ред, а в тайбрека навакса пасив от 2:4 до 5:4 в своя изгода, преди да отстъпи с 5:7 пред 111-ата в международната класация Ван.

Това бе първа среща сред Виктория Томова и 21-годишната китайка.