Националната детска болница е приоритет, знаете, че има отделно дружество

...
Националната детска болница е приоритет, знаете, че има отделно дружество
Коментари Харесай

Здравният министър: Средствата за Национална детска болница са налични

Националната детска болница е приоритет, знаете, че има настрана сдружение и обособена капиталова компания за нея. Това, което имам като отчет за Националната детска болница ясно показва, че средствата са налични по бюджета на Националната здравна капиталова компания. Това сподели министърът на опазването на здравето по отношение на въпрос на по отношение на разпределението на средствата за нея в Бюджет 2026 по време на блиц-контрола в парламентарната здравна комисия, съобщи ФОКУС .

Денков уточни, че този план още веднъж се намира в " мъртва точка ": " И Радев и Вие казахте, че това е значим приоритет и от тази гладна точка беше огромна изненада да забележим, че в бюджета за 2026 година на никое място не можахме да намерим бюджет, който да бъде квалифициран за плана и за реализирането на детската болница ".

Той разяснява, че подобен ред липсва. Ивкова обаче увери, че средствата за построяването на болничното заведение са налични. Тя разяснява и че Общественият съвет към болничното заведение е извънредно скъп за нея и удостовери, че се е срещнала със настоящия ръководител на съвета доцент Боряна Аврамова.

Припомняме, че преди дни Общественият съвет за създаване на Националната детска болница разгласи, че строителството. Причината бе решение на “Здравната капиталова компания за детска болница " да апелира в съда решението на Комисията за защита на конкуренцията, с което за планиране на детската болница.

Това обаче не е единствения " препъникамък " по пътя на реализацията на този жизненоважен за страната, план. В края на март се появиха и, като опасности от оскъпяване и стеснен кръг вероятни претенденти.

Повече по проблема с построяването на Националната детска болница вижте.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР