Първата корица на Ана Уинтор, главният редактор на Vogue за

...
Първата корица на Ана Уинтор, главният редактор на Vogue за
Коментари Харесай

Спомняте ли си шокиращата първа корица на Vogue на Ана Уинтур?

Първата корица на Ана Уинтор, основният редактор на Vogue за последните почти четири десетилетия, може да изглежда типична по днешните стандарти, само че броят от ноемрви 1988 година алармира за забележителна гражданска война в света на стилната публицистика.

На корицата е израелският модел Михаела Берку в фешън яке на Christian Lacroix за $10 000. Това обаче не е просто фешън снимка – тя отбелязва първите стъпки на новия основен редактор Анна Уинтур и първата поява на дънки на корицата на влиятелното списание, съобщи. 

След като стилната легена разгласи, да си напомним първите ѝ стъпки в компанията. 



Уинтур беше наета с желанието да внесе прохлада и смяна. Нейният предходник Грейс Мирабела бе управлявала аудиторията с типичен и грациозен метод, само че някои смятаха, че списанието губи преимуществото си.

anna wintour is the head of editorial content at vogue since 1988!
she had michaela bercu on the cover, wearing a $50 pair of guess jeans and a christian lacroix jacket with a beaded cross, worth $10,000. photographed by peter lindbergh and styled by carlyne cerf de dudzeele.
— DUDA (@saintdemie)
Известно е, че Мирабела пребоядиса аления офис на някогашния редактор Даяна Вриланд в колорит на бежово, което се трансформира в метафора за репутацията й на прекомерно неприключенска.

Уинтур самоуверено промени курса, като избира неналожителен жанр за първия си брой – снимка навън и естествена визия, запечатана от немския фотограф Питър Линдберг.

Това не е просто първата корица на Уинтур, само че и първият брой на Vogue, който включва чифт дънки.

Вместо на аристократизъм и искра, Уинтур разчита на естествеността и непосредствеността. Тя акцентира това с изречението на корицата „ Paris couture: haut, but not haughty “ („ Парижка мода: изтънчена, само че не надменна “).

Дънките, които Берку носи, са от Guess – марка, известна с известността си след „ Завръщане в бъдещето “ от 1985 година



Първата корица на Уинтур зададе звук за стотици издания по-късно.  Тя продължи да основава еднаквост, по-силна и развита от тази на нейните прародители, от снимане на иконите на поп културата до показване на мъж на корицата (Ричард Гиър, който се появи дружно с тогавашната брачна половинка Синди Крауфорд).

Късметлийско напълняване на Берку

Но зад дебютния брой на Уинтур също имаше детайл на шанс. Години по-късно тя разкри, че дънките са били определени в последния миг, поради непредвидени условия.

Първоначално Берку е носела цялостен костюм на Christian Lacroix, включващ якето с мъниста от корицата и пола в същия жанр, само че тя не й е ставала. 

“Берку беше на отмора вкъщи в Израел и беше качила малко ", споделя Уинтур във кино лентата на Vogue от 2012 г.  ” Не че това е от голяма важност. Всъщност той послужи единствено за подсилване на концепцията да се вземе надменното великолепие на модата и игриво да се хвърли стремително в действителния живот. ”

 

Оттогава Уинтур си спомня, че печатниците на списанието са били толкоз сюрпризирани от корицата, че са се обадили, с цел да видят дали е изпратена по простъпка.

" Просто бях погледнала тази фотография и усетих ветровете на смяната. И не можете да поискате повече от корицата от това. ”

Повече фотоси вижте в.
Източник: vesti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР