Първата 1/4-финална среща Пирин - Левски започна с устремен успех

...

Пирин смаза Левски в Разлог

Първата 1/4-финална среща Пирин - Левски стартира с насочен триумф на домакините от Разлог, които с помощта на началния удар на Костанид Гаджанов бързо поведоха с 6 точки при 7:1. Волейболистите на Левски понижиха разликата единствено до 3 точки при 6:9. Възпитаниците на Северин Димитров отново поведоха с 6 точки при 13:7. Тук Внаставникът на Левски Владимир Николов смени холандския си разпределител Даан Ван Хаарлем с Николай Манчев. Второто техническо спиране пристигна при 16:10 за Пирин. Домакините дръпнаха със 7 точки при 18:11, когато Георги Чалъков направи индивидуален блок против офанзива на Смилен Мляков. Пирин затвърди елементарно първия гейм с безапелационното 25:17.

Втората част стартира с лек превес на “сините”, които дръпнаха с 2 точки до първото техническо спиране 8:6. Атака на Смилен Мляков и 9:6 за Левски. Последваха 3 следващи точки за Пирин и двойна обсада на домакините изравни резултата при 9:9. Двоен блок на отбора от Разлог против офанзива на Смилен Мляко и Пирин поведе с 10:9. Равенството се резервира до 14:14, откакто Евгений Баннов изравни след пайп. Ас на Теодор Богданов и офанзива на Гордън Люцканов оставен без обсада в зона 4 и 16:14 за Левски. “Сините” поведоха със 17:14, откакто Франсиско Сотелдо докосна мрежата. Пирин изравни при 18:18 след офанзива на Роди Попов. Волейболистите на Левски още веднъж излязоха напред с 2 точки при 22:20. Северин Димитров взе спиране за домакините, което се отрази извънредно благотворно. Пиринци изравниха още при 22:22 след двоен блок против офанзива на Смилен Мляков. Единичен блок на Георги Елчинов и арестувана топка в посрещането на Евгений Баннов изведоха Пирин до геймбол при 24:22. Теодор Богданов върна бързо една точка с мощна офанзива през центъра 23:24, само че при идващото разиграване Пирин стигна до 25:23 и поведе с 2:0 гейма, откакто записа 7 точкови блокади в тази част.

Домакините поведоха бързо в третата част с 6:3 и 8:5 след офанзива на Благовест Катранджиев. Единични блокади на Костадин Гаджанов и Георги Чалъков изведоха Пирин напред с 13:9. Атака на Георги Чалъков и 14:10. Тимът от Разлогповеде с 16:11 при второто техническо спиране.

ПИРИН (РАЗЛОГ) - ЛЕВСКИ 3:0 (25:17, 25:23, 32:30)
ПИРИН: Франсиско Сотелдо, Георги Елчинов, Благовест Катранджиев, Радослав Попов, Костадин Гаджанов, Георги Чалъков - Петър Каракашев-либеро (Стелиян Асенов)
Старши треньор: СЕВЕРИН ДИМИТРОВ
ЛЕВСКИ : Даан Ван Хаарлем, Смилен Мляков, Евгений Баннов, Гордън Люцканов, Теодор Богданов, Александър Кордев - Мартин Иванов-либеро (Самуил Вълчинов, Николай Манчев, Симеон Александров, Иван Панков)
Старши треньор: ВЛАДИМИР НИКОЛОВ.