Първа загуба за мъжкия национален отбор на Евроволей! Тимът на

...

България с тежка първа загуба на Евроволей

Първа загуба за мъжкия народен тим на Евроволей! Тимът на Силвано Пранди отстъпи с 1:3 гейма (19:25, 18:25, 25:17, 12:25) на Италия в мач от груповата фаза на шампионата.

За " лъвовете " дуелът бе трети от конкуренцията в Острава (Чехия), където до през днешния ден имаха два триумфа - с 3:0 против Черна гора и 3:2 над домакините.

Срещу " адзурите " тимът ни загуби първите два гейма, само че внесе някои корекции в играта си в третата част, в която натрупа стабилен ранен задатък и съумя да се наложи.

В четвъртия гейм обаче от положителните изяви на нашия отбор нямаше помен и италианците затвориха дуела след разгромното 25:12.

Утре е идващия мач на България - против състава на Словения.

България: Георги Сеганов, Цветан Соколов 15, Тодор Скримов 9, Мартин Атанасов 1, Алекс Грозданов 7, Николай Колев 5 - Владислав Иванов-либеро (Аспарух Аспарухов, Стефан Чавдаров, Гордан Люцканов, Велизар Чернокожев 1)

Италия: Симоне Джанели, Джулио Пинали 8, Алесандро Микелето 14, Даниеле Лавия 14, Джанлука Галаси 12, Симоне Анцани 12 - Фабио Балазо-либеро (Рикардо Сбертоли, Юрий Романо 2)
Източник: btvnovinite.bg