Първа победа на европейското първенство за националния отбор на България

...

Първа победа на националките ни по волейбол до 17 години |

Първа победа на европейското състезание за националния тим на България по волейбол за девойки под 17 години.

Треньорът им е Диян Боюклиев.

Момичетата се постановиха над домакините от Черна гора с 3:2 (25:23, 16:25, 25:19, 15:25, 15:10) в мач от група I на конкуренцията, изигран в Подгорица.

С тази победа тимът ни заема четвъртата позиция с 2 точки (1 победа, 1 загуба).

Волейболистките ни преобладаваха в първата част, а в основните моменти разрешиха на противника да се приближи оптимално. Те обаче съумяха да удържат офанзивите и да затворят след 25:23. Във втория гейм нещата се обърнаха - домакините имаха цялостен превес над нашите девойки и съумяха да изравнят резултата.

В идната част нашите бяха по-мобилизирани и играха равностойно с волейболистките от Черна гора.

Днес България ще играе със Словакия, а Черна гора - със Словения. Срещите са от 18:30 и 21:00 ч.
Източник: offnews.bg