Партията на Радев ще бъде първа, но една е конфигурацията,

...
Партията на Радев ще бъде първа, но една е конфигурацията,
Коментари Харесай

Социологът Кънчо Стойчев: Партията на Радев ще бъде първа, но какъв точно резултат ще получи зависи от избирателната активност

Партията на Радев ще бъде първа, само че една е конфигурацията, в случай че е с 90 депутата, друга — в случай че е със 100, и трета — в случай че е със 110. И трите са вероятни. Това сподели в предаването " България, Европа и светът на фокус “ по Радио ФОКУС социологът Кънчо Стойчев.

" И в действителност какъв тъкмо резултат ще получи Радев преди всичко зависи не от акцията, а от изборната интензивност. Колкото по-голяма е изборната интензивност, толкоз повече той ще получи. При една висока изборна интензивност към 3 милиона, той ще бъде под 100 места, само че при една свръхвисока изборна интензивност, която е допустима — да речем към 3 милиона и половина — тогава той ще се приближи до 120 “, сподели той.

По думите му е мъчно да се аргументират сюжети.

" Радев ще бъде победител, това е реалност, само че не е без значение дали ще е с 90 или със 110 депутата. Това са напълно разнообразни хипотези. Аз бих се въздържал да върша сватби в този миг, т.е. да съюзявам политическите партии. Близко е до мозъка, че при по-нисък резултат на Радев — под 100 гласа — сътрудникът ще би трябвало да бъде по-голяма партия; вероятни са ГЕРБ и ПП-ДБ. А при по-висок резултат разликата може да се запълни с по-малки партии. Но толкоз мога да кажа — не бих се наел да предсказвам и да сътворявам неправилни усещания “, съобщи той.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР