Партия Възраждане официално обяви, че внася вот на недоверие срещу

...
Партия Възраждане официално обяви, че внася вот на недоверие срещу
Коментари Харесай

Възраждане внася вот на недоверие срещу кабинета Желязков заради външната политика

Партия " Възраждане " публично разгласи, че внася избор на съмнение против държавното управление на премиера Желязков, като главен претекст показва " систематичния неуспех на кабинета във външната политика ". Това оповестиха от партията, след конференция във Варна.

Според групировката ръководещите " сляпо следват конфронтационната линия на демократичния хайлайф в Брюксел ", вместо да отстояват националния интерес. " Възраждане " подлага на критика държавното управление, че е позволило страната да бъде въвлечена в непознат геополитически спор " под външен напън ", без ясна стратегическа изгода за България.

Партията твърди, че глобите против Русия нанасят тежки вреди на стопанската система, до момента в който обилни бюджетни средства се насочват към военна помощ, вместо към основни браншове като опазване на здравето, обучение и обществена политика.

От " Възраждане " показват и неодобрение от " пасивната позиция " на държавното управление по случая със гибелта на българския чиновник в Организация на обединените нации Маринов в Ивицата Газа.

Формацията упорства за оставката на кабинета и връщане към външна политика, която пази националния суверенитет и предизвиква мирните начинания.

На 24 март текстът на вота на съмнение ще бъде наличен за сключване в стаята на парламентарната група в Народното събрание, прецизират от партията.
Източник: moreto.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР