Партия Има такъв народ дават пресконференция, на нея присъства и

...
Партия Има такъв народ дават пресконференция, на нея присъства и
Коментари Харесай

Трифонов: Няма да се коалираме с никого на предстоящите избори ВИДЕО

Партия " ИТН " дават конференция, на нея участва и водачът на групировката Слави Трифонов.

Няма да се коалираме с никого на идните избори. Това с обединението не ми харесва. Няма да има такава коалиция. Тя е невъзможна. Това съобщи Трифонов на събитието.

Президентската република е най-висшата форма на това да има мажоритарен избор, сподели на конференция Слави Трифонов. Той бе безапелационен, че не е разговарял с президента Румен Радев за тази концепция и съобщи, че това е отдавнашна концепция на „ ИТН “ и президентът няма нищо общо с нея.

„ Ние го подкрепихме на последните избори, само че не бяхме единствено ние – имаше и други политически партии. Нашата поддръжка беше като политическа групировка и като жители. Не съм водил никакви сходни диалози с него, които касаят концепцията за референдум “, още веднъж посочи Трифонов.

Проучване, поръчано от „ ИТН “, поддържа концепцията за президентска република. Данните бяха показани на брифинга.

Едва към 26% са задоволени от демокрацията в България, съществено е и недоверието към държавните институции – 87% не имат вяра на Народното събрание, 2/3 не имат вяра в Министерски съвет и прокуратурата. Високо заем на доверие има към президента Румен Радев. Това демонстрира проучване, направено от немска социологическата организация.

Припомняме, че в понеделник пък съпартийците му от " ИТН " стартираха подписка за национално допитване с въпроса: " Подкрепяте ли осъществяване на избори за Велико Народно заседание, което да реши въпросите за промени във формата на държавно ръководство от парламентарна в президентска република? ".преди ден водачът на Има Такъв Народ разгласи, че ще подаде имуществената си декларация пред КПКОНПИ в законоустановения период.

От Има Такъв Народ в този момент имат 3 месеца, с цел да съберат 400 000 годни подписа, които да бъдат импортирани в Народното събрание, който пък на своя страна би трябвало да разиска въпроса и да насрочи допитването.

Очаквайте детайлности!

 

Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР