Парламентът определи съставите на две постоянни комисии – по правни

...
Парламентът определи съставите на две постоянни комисии – по правни
Коментари Харесай

ГЕРБ-СДС взеха правната комисия, ДБ – конституционната

Парламентът дефинира съставите на две непрекъснати комисии – по правни въпроси и по конституционни въпроси.

Комисията по правни въпроси ще се състои от 23-ма членове. За неин ръководител беше определен Радомир Чолаков от парламентарната група (ПГ) на ГЕРБ-СДС. Негови заместници ще са: Милен Матеев („ Продължаваме Промяната “), Ертен Анисова (ДПС), Петър Петров („ Възраждане “) и Явор Божанков („ Българска социалистическа партия за България “).

Комисията по конституционни въпроси ще се състои от 14  народни представители от всички парламентарни групи. Тя беше управлявана от Атанас Славов от ПГ на „ Демократична България “. За негови заместници бяха избрани Росен Желязков (ГЕРБ-СДС), Васил Пандов („ Продължаваупи. Тя ме Промяната “), Гюнер Ахмед (ДПС), Златан Златанов („ Възраждане “),
Преди няколко дни депутатите от 48-ия парламент взеха решение да разделят Комисията по конституционни и правни въпроси на две. Правна комисия и комисията по конституционни въпроси ще се образуват след обнародването на разделянето им в Държавен вестник.

Трети ден разногласията за разпределението на комисиите в Народното събрание не стихват. Вчера проблем се оказа спортната комисия, която от " Продължаваме Промяната " се надяваха да получат, съгласно първичните им диалози с останалите.
Те обвиниха непосредствено Движение за права и свободи в манипулации и във външна интервенция от страна на президента и служебния министър на спорта Весела Лечева. Нещо, което Лечева отхвърли.

От общо 25 комисии, 20 към този момент имат членове и заместник-председатели.

 
Източник: euronewsbulgaria.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР