Парламентарният шеф Росен Желязков се срещна с част от българските

...
Парламентарният шеф Росен Желязков се срещна с част от българските
Коментари Харесай

Европа гледа с надежда България да състави редовна власт

Парламентарният началник Росен Желязков се срещна с част от българските представители в Екологичен потенциал . Повод за срещата са значимите тематики за страната и европейския взор за вероятностите пред страната. За него главен проблем е стабилизиране на обществените финанси, приемането в Шенген, плановете по ПВУ и оперативните стратегии.

Оценявам ролята на Екологичен потенциал, уточни още ръководителят на законодателния орган. В момента сме в доста динамичен и значим стадий, сподели още Желязков. Очакванията на обществото са стигнали до своя лимит на толерантност, съобщи той и показа вярата си, че ще имаме евроатлантическо ръководство. Следващата седмица ще бъде значима, сподели още Росен Желязков. Последните две години нанесоха съществени имиджови вреди за страната ни, по думите му. От водач на Балканите в този момент се надяваме да не ни разделят от Румъния за Шенген.

Редовно държавно управление дава живот на Народното събрание, безапелационен бе ръководителят на Народно събрание . Той се надява на съществено болшинство, с цел да се отвори конституционния спор. Пред българския парламент предстоят съществени законодателни начинания, по думите му.
 Христо Иванов държи да се приказва за кабинет, поддържа концепцията на ГЕРБ за събаряне на Гешев
Христо Иванов държи да се приказва за кабинет, поддържа концепцията на ГЕРБ за събаряне на Гешев

Но да има действителна смяна

Андрей Ковачев от ЕНП видя лъч вяра да се сформира държавно управление в България . Изоставянето на страната ни бързо би трябвало да бъде наваксано, съгласно него, а Мария Габриел ще влезе в летящ старт в тематиките за Еврозоната, Шенген и стабилизиране на макроикономическата обстановка. България доста изостава, обезпокоен е Ковачев. Няма доверие към страната ни поради невъзможността да съставим държавно управление. А страните от Европейски Съюз гледат с огромна вяра да имаме постоянна власт.

Илхан Кючюк от Обнови Европа посочи, че Европа и България доста са се трансформирали в последните години . Европейските ни сътрудници чакат да сме способен сътрудник в Европа. Той сигнализира за заплахата България да бъде отделена от Румъния за Шенген. Затова и би трябвало да се положат всички старания. За Кючюк има нужда за взаимоотношение сред изпълнителна и законодателна власт дружно с дипломатите. Знаем кои са проблемите, акцентира евродепутатът. Той сложи въпроса за Западните Балкани. Кючюк посъветва Росен Желязков да предложения ръководителя на Екологичен потенциал в България. Той му отговори, че такава покана към този момент е отправена. Среща ще има, в случай че има парламент.

Петър Витанов от групата на социалистите посочи, че разговорът е извънредно значим . Той прикани родните законодатели да употребяват всички благоприятни условия за усилване на парламентаризма. Витанов похвали претендентът на ГЕРБ за министър-председател на България. В Екологичен потенциал нашите евродепутати не се делили, по думите му. Винаги съумявали да излязат с единна позиция. И той пожела страната да излезе от политическата рецесия.
 За Радев е значимо да има кабинет, само че и да се одобряват законите и бюджетът
За Радев е значимо да има кабинет, само че и да се одобряват законите и бюджетът

Президентът упорства за рационализация на армията
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР