Парламентарната група на Възраждане очаква ГЕРБ-СДС, ПП-ДБ и ДПС отново

...
Парламентарната група на Възраждане очаква ГЕРБ-СДС, ПП-ДБ и ДПС отново
Коментари Харесай

Костя очаква нова сглобка след 9 юни

Парламентарната група на " Възраждане " чака ГЕРБ-СДС, ПП-ДБ и Движение за права и свободи още веднъж да създадат правителство след изборите на 9 юни. Пред публицисти в коридорите на Партийния дом Костадин Костадинов даде образец, че някогашната сглобка напомнила за себе си с процедурното предложение на депутата от Движение за права и свободи Йордан Цонев, който изиска преустановяване на дебатите за оставката на Росен Желязков, а ПП-ДБ го подкрепили.

Костадинов изясни, че решението, което бе взето от Народното събрание с отстраняване на Росен Желязков, затвърди извънредно позорното битие на настоящия парламент. Оставката на Росен Желязков трябвало да бъде поискана много по-рано поради систематични нарушавания, извършвани дружно с ПП-ДБ, уточни той.

Костадинов регистрира, че по време на днешното съвещание не участва депутатът от ПП-ДБ Даниел Лорер. Той запита дали Лорер не е бил платен от ГЕРБ и Движение за права и свободи и за кого играе? Днес за следващ път паднали доста маски - съглашателство сред партиите, само че това, което си проличало било държанието на " Възраждане ", които не подкрепили Желязков.

Според Костадин Костадинов България има потребност от основаване на българско, а не евроатлантическо държавно управление. " Възраждане " са подготвени да беседват с всички партии след изборите, само че техните правила не се променяли - нямало да ръководят с никого.

ТЕМА преди 3 часа 823 преди 4 часа 667 преди 5 часа 711
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР