Японецът Шинносуке Ока спечели олимпийската титла в многобоя при мъжете. Защитаващият шампиона Дайки Хашимото се колебае
ПАРИЖ (АП) — Шинносуке Ока завоюва купата в многобоя за мъже по гимнастика на Олимпиадата в Париж в сряда, разстроявайки двамата съществени любимци за разширение на превъзходството на Япония във край, който се сведе до тел.
Бившият международен първенец за юноши, чиято кариера беше спряна заради сериозна травма на коляното преди две години, изпревари Джан Бохен и Сяо Руотенг, и двамата от Китай, с цел да завоюва втория си златен орден за три дни в първата олимпиада, единствено с 0,233 точки.
„ Не направих никаква неточност на тези олимпийски игри “, сподели Ока. „ Бях кандидат, само че желаех да печеля. “
Съотборникът на Ока Дайки Хашимото, защитаващият купата си, падна по време на упражнението си с кон с накрайници, завършвайки шести.
Въпреки компликациите на Хашимото, това беше още една сладка вечер за Япония, която докара до незабравим поврат в последната минута на отборния край в понеделник, с цел да изпревари Китай в последната ротация.
Хашимото и Джан построиха завладяващо с...
Прочетете целия текст »




