Пари Сен Жермен стигна до разгромна победа с 9:0 над

...

ПСЖ вкара 9 гола на аматьори за Купата на Франция, Килиан Мбапе счупи клубен рекорд

Пари Сен Жермен стигна до разгромна победа с 9:0 над шестодивизионния Ревел като посетител и се класира за 1/16-финалите в шампионата за Купата на Франция.

Суперзвездата Килиан Мбапе даде задатък на парижани в 16-ата минута. Малко по-късно Максенс Н’Гесан си означи автогол. До края на полувремето Марко Асенсио и Мбапе направиха резултата 4:0.

Само три минути след подновяването на играта Мбапе оформи своя хеттрик. Гонсало Рамош от дузпа повиши на 6:0. До края Коло Муани на два пъти и Шер Ндур оформиха крайното 9:0.

Любопитното е, че в мача суперзвездата на отбора сложи нов връх. Мбапе към този момент има 30 попадения за парижани в този шампионат. Така той зае първо място в класацията на голмайсторите на ПСЖ в Купата на Франция.

Нападателят изпревари Франсоа М`Пеле (27 гола). Третото място е за Златан Ибрахимович (16).