Пари Сен Жермен се класира за четвъртфиналната фаза от надпреварата

...

ПСЖ на четвъртфинал за Купата на Лигата във Франция

Пари Сен Жермен се класира за четвъртфиналната фаза от конкуренцията в шампионата за Купата на Лигата във Франция.

Столичният гранд надигра Орлеан с 2:1 като посетител. Кавани и Диаби бяха точни за първенците от Париж, а за домакините прецизен бе Лопи.

През първата част на дуела домакините сътвориха няколко много преференциални положения пред вратата на Ареола Орлеан не съумя да се разпише. При една отлична офанзива Ди Мария изведе добре Кавани, който съумя да трансферира с грациозен удар вратаря Рено.

Снимка 325796
Източник:

През втората част домакините стигнаха до изравняването като Лопи матира Буфон, който се появи на почивката.

Девет минути преди последния сигнал в мача, Диаби се възползва от пас на Дракслер и донесе триумфа на ПСЖ, който към този момент е на 1/4-финалите в шампионата.