Пари Сен Жермен разби Страсбург с 4:2 в среща от

...

ПСЖ разби Страсбург и представи Меси пред феновете на Парк де Пренс

Пари Сен Жермен разруши Страсбург с 4:2 в среща от 2-рия кръг на Лига 1. Резултатът на " Парк де Пренс " откри Мауро Икарди в 3-ата минута, а в 25-ата минута Килиан Мбапе удвои. Третият гол вкара Юлиан Дракслер в 27-ата минута. Гостите обаче върнаха един гол посредством Кевин Гамейро в 53-ата минута, а в 64-ата Ажорк също се разписа. Пабло Сарабия обаче постави точка на разногласието в 85-ата минута.
Снимка: БГНЕС  ПСЖ разруши Страсбург и показа Меси пред почитателите на
Преди началото на дуела домакините показаха новите си попълнения Лионел Меси, Джанлуиджи Донарума, Серхио Рамос, Ашраф Хакими и Жоржиньо Вайналдум. Само последните двама от тях обаче са измежду титулярите.
Пари Сен Жермен откри резултата още с първата си опция в мача. Абду Диало центрира отляво и Мауро Икарди с глава порази вратата. В обстановката имаше подозрения за засада, само че след разглеждане с ВАР такава не бе отсъдена, а голът бе приет за постоянен.

В 15-ата минута обаче и Страсбург стигна до нелош късмет. Ажорк насочи удар, който рикошира подло в Кимпембе, само че топката мина настрана от вратата.
Домакините обаче на процедура си взеха решение мача в границите на две минути в средата на полувремето. Първо в 25-ата минута Мбапе шутира мощно, топката рикошира в тялото на Ажорк и излъга вратаря за 2:0.

В 27-ата минута Мбапе проби съвсем до аутлинията и центрира, а Юлиан Дракслер на далечната греда с глава вкара за 3:0.
В 39-ата минута Икарди можеше да вкара нов гол, откакто получи чудесно центриране в наказателното поле, само че изстрелът му с глава бе неакуратен.

В ответната офанзива Страсбург можеше да понижи изоставането си. Гамейро се озова на стрелкова позиция, само че и той не съумя да насочи голов удар.

Още при започване на второто полувреме Мбапе пропусна страхотна опция. Той изскочи на стрелкова позиция, само че ударът му бе избавен от вратаря Селс.
В 53-ата минута обаче Страсбург върна един гол. Кевин Гамейро получи центриране в наказателното поле, извиси се и с глава вкара за 3:1.

ПСЖ отговори със страхотна офанзива, Дракслер с пета изведе Мбапе самичък против вратаря, само че и този път Селс не разреши на нападателя да го преодолее.
Две минути по-късно гостите вкараха втори гол. Ажорк се разписа с глава след прелестно центиране на Линеар отляво.

В 81-ата минута обаче очакванията на Страсбург за поврат завършиха, откакто Джику извърши малоумен фаул в тил против Мауро Икарди и му сподели втори жълт и червен картон.

С човек повече домакините разумно стигнаха до четвърти гол. В 85-ата минута Мбапе нахлу на скорост и посна паралелно на голлинията за Пабло Сарабия, който от близко вкара за 4:2.

Само минута по-късно обаче гостите още веднъж можеха да се върнат в мача след груба неточност на Диало, който върна неразчетено и изведе Уорис Маджийд самичък против Кейлор Навас, само че нападателят не съумя да означи.
Източник: fakti.bg