Пари Сен Жермен постигна изключително ценна победа с 2:1 при

...

ПСЖ с много ценна победа по пъя към титлата

Пари Сен Жермен реализира извънредно скъпа победа с 2:1 при гостуването на Ница от 30-ия кръг на френското състезание. Парижани измъкнаха трите точки след надвит гол на Дани Алвеш малко преди края.

Единсон Кавани насочи рисков удар в 14-та минута, само че топката се спря в напречната греда.

Ница поведе в 17-та минута, когато Аласан Плеа комбинира с Алан Сен-Максимен, който вкара топката във вратата на Алфонс Ареола.

Анхел Ди Мария направи добър пробив в 20-та минута, след което насочи слаб удар, който не затрудни Валтер Бенитес.

Пари Сен Жермен изравни резултата в 21-та минута. Ди Мария направи добър пробив в 21-та минута, след което с обмислен удар под плонжа на Бенитес вкара топката във вратата му.

Адриен Рабио насочи прекрасен удар с глава в 34-та минута, само че топката мина на сантиметри настрана от десния дирек на вратата на Бенитес.

Гол на Килиан Мбапе не бе зачетен поради засада в 56-та минута.

Валтер Бенитес съумя да отрази удара на Дани Алвеш в 61-та минута.

Алфонс Ареола избави удара на Марио Балотели в 63-та минута.

След центриране от корнер в наказателното поле на ПСЖ в 75-та минута, Марио Балотели стреля с глава, само че топката срещна напречната греда.

Анхел Ди Мария центрира чудесно в наказателното поле на Ница в 78-та минута. Килиан Мбапе бе задължен да вкара, само че от близко прати топката над напречната греда в навън.

Победното попадение за ПСЖ бе осъществено в 82-та минута. Адриен Рабио центрира в наказателното поле на Ница, където Дани Алвеш стреля с глава и вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Бенитес.

Пари Сен Жермен е отпред с 83 точки, 17 повече пред втория Монако. Ница е осми с 42 точки.