Пари Сен Жермен не срещна особени проблеми и победи с

...

ПСЖ задълбочи кризата в Лион

Пари Сен Жермен не срещна особени проблеми и победи с 4:1 като Лион в най-интересната среща от 4-тия кръг на Лига 1. Парижани взеха решение всичко още през първата част, като нови два гола вкара Килиан Мбапе (4`-дузпа, 45+2`), а още попадения прибавиха Ашраф Хакими (20`) и Марко Асенсио (38`).

Корентен Толисо пък означи почетното попадение за Лион в 74-тата минута, също от дузпа.

Мачът изобилстваше от чисти положения, а макар че " хлапетата " бяха надалеч от класата на парижани, те сътвориха някои положителни обстановки, които обаче бяха избавени чудесно от вратаря на ПСЖ Джанлуиджи Донарума.

Така ПСЖ записа втората си поредна победа в шампионата, а Мбапе във втори следващ мач осъществя две попадения. Бе спазена и традицията Лион да не може да победи днешния си противник като хазаин в шести следващ мач.

Наставникът на " хлапетата " Лоран Блан нямаше да може да употребява голмайстора си Александър Лаказет, който бе осъден, както и опитния хърватски защитник Деян Ловрен, който бе с травма.

Така офанзивата на Лион водеше Тино Кадевере, подпомаган от Ърнест Нуама, Максенс Какере и Раян Шерки. В средата на терена пък действаше Корентен Толисо и новото попълнение Ейнсли Мейтланд-Найлс.

Луис Енрике пък нямаше да може да употребява най-новото си звездно попълнение Рандал Коло Муани, който бе с контузия, а с травми бяха още Лий Канг-Ин, Нуно Мендеш, Норди Мукиеле и Серхио Рико, който се възвръща от случая с кон, който претърпя през лятото. Друго от последните нови в отбора - крилото Брадли Баркола, който пристигна точно от Лион, през днешния ден бе на пейката.
Източник: lupa.bg