Папа Франциск призова за край на политическото насилие в Еквадор
Папа Франциск
Франциск (на латински: Franciscus PP.), до избирането си Хорхе Марио Берголио – римски папа от 13 март осъди убийството на заровения през вчерашния ден в Еквадор претендент за президент Фернандо Вилявисенсио, който бе убит по-малко от две седмици преди президентските избори, и прикани да се постави завършек на политическото принуждение в южноамериканската страна, съобщи Ройтерс, представено от Българска телеграфна агенция.
" Пред лицето на страданията, породени от безпричинно принуждение, което той осъжда безусловно, Негово Светейшество приканва всички жители и политически сили да се обединят в общи старания за мир ", се споделя в съболезнователната депеша на Ватикана, изпратена до архиепископ Алфредо Хосе Еспиноза Матеус в еквадорската столица Кито.
Франциск (на латински: Franciscus PP.), до избирането си Хорхе Марио Берголио – римски папа от 13 март осъди убийството на заровения през вчерашния ден в Еквадор претендент за президент Фернандо Вилявисенсио, който бе убит по-малко от две седмици преди президентските избори, и прикани да се постави завършек на политическото принуждение в южноамериканската страна, съобщи Ройтерс, представено от Българска телеграфна агенция." Пред лицето на страданията, породени от безпричинно принуждение, което той осъжда безусловно, Негово Светейшество приканва всички жители и политически сили да се обединят в общи старания за мир ", се споделя в съболезнователната депеша на Ватикана, изпратена до архиепископ Алфредо Хосе Еспиноза Матеус в еквадорската столица Кито.
Източник: novini.bg
КОМЕНТАРИ




