Панагюрката Мария Оряшкова спечели сребърен медал, след като загуби финалната

...

Оряшкова се размина с пета титла на самбо

Панагюрката Мария Оряшкова завоюва сребърен орден, откакто загуби финалната си среща в кат. 80 кг. при дамите на Световното състезание по самбо в Букурещ.

Четирикратната носителка на купата отстъпи с 1:2 точки от миналогодишната шампионка Светлана Тимашенка от Беларус, която отбрани сполучливо първото си място.

Така 30-годишната Мария Оряшкова изпусна шанса да завоюва пети златен орден от Светоно състезание по самбо в 13-годишната си спортна кариера на тепиха.

Нейният съотборник Борислав Янаков се пребори за бронз, побеждавайки монголеца Ганкуяг в разногласието за третото място в кат. -57 кг. при мъже спортно самбо.

Останалите ни състезатели Магдалена Върбанова в кат. -52 кг., Ашот Мартиросян в кат. -74 кг. и Борис Къндов в кат. -62 кг. Бойно самбо заеха 5-о място в своите категории.
Източник: marica.bg