Палмейрас очаквано се класира за финала на Световното клубно първенство

...

Палмейрас се справи с Ал Ахли и е на финал на Световното клубно първенство

Палмейрас предстоящо се класира за финала на Световното клубно състезание в Абу Даби. Бразилският клуб надигра с 2:0 египетския отбор Ал Ахли в първия полуфинал. В директния конфликт за трофея Палмейрас чака спечелилия от втория полуфинал на следващия ден: Челси или Ал Хилал. Финалът е на 12 февруари.

Бразилците излязоха напред в резултата в края на първото полувреме. В 39-ата минута Рафаел Вейга порази задачата, а съавтор на гола стана Дуду. Четири минути след паузата двамата си размениха функциите и Вейга асистира на Дуду за второто попадение. Гол на Мохамед Шериф за Ал Ахли в 72-ата минута бе анулиран поради засада след намесата на ВАР, а в 81-ата минута червен картон за отбора от Египет получи Айман Ашраф.