Израел удари училище в Газа, има десетки ранени и най-малко 10 жертви
Палестинската Гражданска защита на заяви през днешния ден за минимум 10 починали, измежду които дами и деца, при израелски удар през миналата нощ по учебно заведение в, в северната част на анклава, съобщи Франс прес, представена от Българска телеграфна агенция.
В постройката на учебното заведение са били настанени изселени палестинци.
Виж още " Хамас ": Всякакви договаряния за помирение в Газа към този момент са безполезни
" Най-малко 10 (загинали), измежду които, откарани (до болнични заведения) след израелски удар по учебното заведение " Фатима Бинт Асад " в град Джабалия, в което са настанени над две хиляди изселници ", сподели за Агенция Франс Прес представителят на Гражданската защита на линията Газа Махмуд Басал.
На този декор израелският министър председател Бенямин Нетаняху сподели, че Израел не се е обвързвал с помирение, а единствено с безвреден кулоар за освобождението на заложника на " Хамас " Идън Алекзандър.
Израел не се е обвързвал с преустановяване на огъня с радикалната палестинска формация " Хамас " в линията Газа или с замяна на заложници за палестинци в израелски затвори, а единствено с обезпечаването на безвреден кулоар за освобождението на заложника с израелско и американско поданство Идън Александър, разгласи Нетаняху, съобщи Ройтерс, представена от Българска телеграфна агенция.
Изявлението на премиера бе публикувано от неговата канцелария.
Снощи почитан представител на " Хамас " съобщи за ДПА, че освобождението на Алекзандър се чака да стане до 48 часа. Съобщението бе направено преди пътуването на президента на Съединени американски щати Доналд Тръмп в Близкия изток, в границите на което той ще посети Саудитска Арабия, Катар и Обединените арабски емирства.
Самият Тръмп удостовери, че пленникът ще се прибере при фамилията си.
Нетаняху добави в изказването си през днешния ден, че договарянията за освобождението на всички останали заложници на " Хамас " в Газа ще продължат паралелно с подготовката за усилването на офанзивата против ислямисткото придвижване в анклава.




