Палермо се доближи само на 1 точка от лидера в

...

Палермо громи без Чочев

Палермо се приближи единствено на 1 точка от водача в Серия " Б " Бреша, откакто през днешния ден разгроми с 4:1 Карпи в мач от 29-ия кръг. Ивайло Чочев беше в групата на домакините, само че по този начин и не се появи в игра. Гостите пък приключиха дуела с 9 души поради червени картони на Лоренцо Пашиути и Антон Кресич.

Палермо на процедура реши нещата в своя изгода още в първия четвърт час с голове на Сезар Фалети и Илия Несторовски. Матиа Мустачио върна едно попадение при започване на второто полувреме, само че по-късно пристигна аленият картон на Пашиути в 69-ата муинута. След като и Кресич пое прибързано към съблекалните, за Палермо беше елементарно. Георге Пушкаш (85') и още веднъж Несторовски (87') оформиха безапелационния триумф на отбора от Сицилия.

Загубата остави Карпи на последното 19-о място. Палермо пък последователно навлиза в добра форма, а в идващия кръг ще гостува на Козенца на Андреа Христов.