Пълен прецедент е съдът и прокуратурата да се месят във

...
Пълен прецедент е съдът и прокуратурата да се месят във
Коментари Харесай

Борислав Гуцанов: Прецедент е прокуратурата да се меси в работата на партия

Пълен казус е съдът и прокуратурата да се месят във вътрешните работи на която и да е партия, съобщи секретарят на ИБ и ръководител на предизборния щаб на Българска социалистическа партия Борислав Гуцаново в тв ефир във връзка призовката по тъжба на Кирил Добрев. Да искаш да схванеш какво тъкмо се е говорило в Националния съвет минава всевъзможни граници, акцентира той. На прокуратурата може би свършиха бандитите, наркотрафикантите или пък се арестуваха хора, които злоупотребяваха със средства, или злополуките, породени от пияни и дрогирани водачи, разяснява Гуцанов.
" Няма по какъв начин да водим договаряния с ГЕРБ за съставянето на държавно управление. 12 години имаме с тях остри несъгласия. Само за последната година 7,8 милиарда бяха дадени без търг, без Закон за публични поръчки. Съдебната система не е реформирана. Основателни са подозренията, че прокуратурата извършва ролята на политически чадър ", изясни Гуцанов.
По думите му много хора са се постарали да има предварителни парламентарни избори, а в този момент подават ръка, в случай че е могло изобщо да не се влиза в тази политическа рецесия. Ако се стигне до връчване на втория мандат на " Продължаваме промяната ", от Българска социалистическа партия ще вземат участие в диалози. Според Гуцанов значимо е да бъде обезпечен енергийният запас, да няма хора, които да студуват и да гладуват и по никакъв метод страната ни да не бъде въвлечена във боен спор.
Гуцанов счита за обратима наклонността за спад в доверието. " Винаги, когато си бил в ръководство и отиваш на избори, има спад. Сега намалихме резултата си с 0,8%, което не би трябвало да ни успокоява. Напротив, би трябвало да бъде сигнална лампа, че успяхме да спрем спада, който го има към този момент на 4 поредни избори, само че това не е задоволително ", сподели Гуцанов. " Оставката сега на управлението на партията и на нейния ръководител няма да накарат нещата да тръгнат в друга посока. Трябва да си създадем нашата равносметка, организационното ни положение изрично би трябвало да бъде усъвършенствано и на последващо място доста работа с младите, което следва в Българска социалистическа партия ", заключи Гуцанов.
Не можах да допускам, че е допустимо прокуратурата да се занимава с вътрешнопартийни въпроси, съобщи зам.-председателят на Българска социалистическа партия Атанас Зафиров в тв изявление. По думите му би трябвало държавното обвиняване да има доста по-важна работа сега. През миналите избори сигналите за пазаруване на гласове са стотици и по тях нищо не се прави, а в това време ставаме очевидци на брутално въвличане в работата на една партия, разяснява Зафиров.
Според него не се постанова привикване на конгрес, тъй като няма тематика, по която да би трябвало да се работи. " Безпрецедентно ниската изборна интензивност смъкна резултата на всички партии. Особено на тези, които участваха в ръководството. Българска социалистическа партия излиза с минимум провали. Винаги, когато сме били в ръководство, ние сме давали приоритет на националните ползи. Никога не сме слагали партийните ползи на напред във времето. При всички положения това води до някакви вреди в електорален проект ", безапелационен е Зафиров.>  >

 
 
 
 
Източник: duma.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР