Пълен комплект медали спечелиха младите спортисти на Пазарджик. На проведеното

...

Пълен комплект медали за младите ни самбисти

Пълен комплект медали завоюваха младите спортисти на Пазарджик. На извършеното през почивните дни Държавно състезание по самбо те завоюваха медали във всички възрастови групи. Състезанието се организира в столичната зала „ Локомотив “ и събра състезатели от цялата страна.

Първо място при юношите завоюва Мариян Палев, потвърдил към този момент своите качества на перспективен млад състезател. В същата възрастова група – 13-14 – годишните, Любомир Грозданов при момчетата стана трети, а Лина Мария Александрова завоюва влиятелното второ място при девойките.

При по-малките - 10-12-годишните момчета и девойки Спортното учебно заведение още веднъж зае шампионското първо място с отличното показване на Емил Вълчев и Красимир Костурков.  Васко Бончев, Станислав Николов и Димитър Куртаков завоюваха сребърните медали, а Емил Асенов и Цветомир Тодоров станаха трети. При девойките Надя Джимова, Мария Малинова и Маринела Янева също завоюваха бронза.

При отборното класиране пазарджишките спортисти безапелационно станаха първи.
Източник: marica.bg