Пактът беше предложен от Европейската комисия през септември 2020 г.

...
Пактът беше предложен от Европейската комисия през септември 2020 г.
Коментари Харесай

Европейският парламент гласува пакет от нови закони за миграцията...

Пактът беше препоръчан от Европейската комисия през септември 2020 година В последните три години доста от различията сред страните членки бяха изгладени. Повечето аспекти към момента срещат мощна съпротива от страна на неправителствени, благотворителни и правозащитни организации, които настояват, че пактът ще подкопае правата на индивида.

 

" Правилата ще трансформират всичко радикално. Когато човек влезе в Европейския съюз нелегално, с цел да подаде молба за леговище, разпоредбите, които уреждат обработката на самата молба, ще се трансформират. Повече лица ще подлежат на процедури по външните граници на Европейски Съюз. Но също по този начин ще има промени в разпоредбите, които уреждат приемането на търсещите леговище във връзка с техните дълготрайни вероятности в Европейски Съюз. За това по какъв начин страните членки ще поддържат интеграцията им в границите на националните страни, само че също и дълготрайните вероятности за тези хора и престоя им на територията на общността “, споделя Алберто Хорст Найхард, специалист по миграцията в Центъра за европейската политика.

 

Реформите в разпоредбите за миграцията и убежището продължават да разделят мненията в Екологичен потенциал - от крайнодясната до крайнолявата част на политическия набор.

 

„ Знаем, че изборите за Европейски парламент ще се проведат през юни тази година. Така че законодателите са под голям напън да намерят решение. Но има и общо мнение, че без единно решение, този проблем ще се задълбочава “, споделя специалистът.

Промените включват инспекция на незаконните мигранти при идването им в Блока, за разглеждане на молбите за леговище, правила за установяване на страната от Европейски Съюз, която да дава отговор за разглеждането на молбите, и начините за справяне с рецесии. Проверката ще има за цел да разграничи лицата, които се нуждаят от интернационална протекция, от икономическите мигранти. Според новата система, страните, които нямат външна граница, ще би трябвало да избират сред това да одобряват своя дял от 30 хиляди претенденти за леговище или да заплащат минимум 20 хиляди евро на отхвърлен човек във фонд на Евросъюза.

 

Едно от главните опасения на критиците е, че съглашението вкарва нова гранична процедура за лицата, за които се счита, че няма да получат леговище. Целта е да се предотврати оставането им в ЕС с години. Техните молби ще бъдат обсъждани в границите на най-много 12 седмици, а в случай че бъдат отхвърлени, хората ще се връщат в родните им страни след още 12 седмици.
Източник: frognews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР