Нанков: Депутат от ПБ е бил шеф на кадастъра по времето на строежа на Баба Алино
" Оценката я дават българските жители, гласоподавателите и всички, които са заложили толкоз големи очаквания и упования към новата власт за първи път от 30 години насам. Факт е обаче, че няма по какъв начин да не благодарим на премиера Радев и на кабинета за оценката, която даде на нашите държавни управления и то на външнополитическата сцена. Рано е още да се дават оценки на кабинета " Радев " - в реда на нещата е да дадем 100 дни толеранс, с цел да вършим каквито и да е съществени оценки и световни такива. В акцията заложиха доста цели и упования от българското общество, нека това не е следващото отчаяние ".
Това сподели националният представител от ГЕРБ-СДС и някогашен районен министър Николай Нанков. Той беше безапелационен, че обществото чака бързи и решителни дейности от страна на държавното управление. Нанков разяснява и тегленето на нов държавен дълг от 3.8 милиарда евро.
" Вече 40-ти ден не виждаме план за бюджет, а първичните поръчки бяха още през месец юни да бъде гласуван подобен. Ние от дълго време сме го декларирали, че без ясна картина във връзка с тригодишната финансова рамка и без план на бюджет с ясно дефинирани равнища на разноски и на доходи и съкращаване на бюджетния недостиг в границите на 3 и под 3% - мъчно бихме могли да приказваме за консолидирана фискална стратегия, камо ли за взимане на нов заем. Ние ще гласуваме " срещу " - преди приемане на бюджета - не би трябвало да се осъществя този дълг ".
За Николай Нанков замразяването на депутатските заплати е " популистко решение ".
" Това е заледяване на заплатите към месец март тази година, а не това, което вносителите от " Прогресивна България " реферираха към обществото. Това е популистко, тъй като са замразени, а не понижени ".
Народният представител сподели още, че ръководещото болшинство е направило партиите " подвластни от олигархията ".
" Направиха партиите подвластни от огромния бизнес - нещо, което в демократичният свят политическия модел е странил и е бягал. Намаляването на държавната дотация отваря вратата за един не изключително транспарантен и почтен модел на финансиране ".
Като някогашен районен министър Нанков разяснява и проблема " Баба Алино ".
" Сегашното управление на Община Варна и кметът Благомир Коцев знае всичко - това сподели преди дни украинският вложител Олег Неврозов. Убедени сме, че по време на мандата на Благомир Коцев нещата са прикривани и потулвани със знанието на общинската администрация, на съответни чиновници, в това число и на кмета. Искам да кажа, че през 2024 година сътрудник, който е депутат от " Прогресивна България " сега е бил шеф на Агенция по геодезия, картография и кадастър. Много комфортно се пропущат и други обстоятелства по отношение на " Баба Алино ". (справка демонстрира, че става въпрос за депутата от ПБ Момчил Терзийски).
Според Нанков, в случай че се откри, че има нелегално строителство - комплексът би трябвало да се отстрани.
" Варненските жители ще изискат оставката на Коцев на идните локални избори ".
Той разяснява и дилемите, които стоят пред министър Иван Шишков. Според Нанков би трябвало да се изплатят старите отговорности, а не да се започват нови.
" Само за последните 30 дни се стартираха поправки за над 280 млн. евро, без да са изплатени старите отговорности. Едно се приказва, а друго се прави действително ".
Николай Нанков сподели още, че ГЕРБ са готови за идните президентски избори.
" В края на месец август ще се организира Национално заседание на групировката. Работим интензивно и с локалните структури ".
Той беше безапелационен, че идващият президент би трябвало да продължи дългогодишния курс, който води България във връзка с нашата евроатлантическа ориентировка и който ще способства за единството на нацията във всеки един аспект ".
Той сподели също, че през месец септември се чака България да бъде извадена от сивия лист на Европа за корупция, пране на пари и тероризъм.
" Вчера излезе отчетът на Комитета към Европа във връзка с изпълнените рекомендации за изваждането на България от сивия лист за пране на пари, битка с корупцията и тероризма. 100% изпълнени ограничения от изпълнителната власт и от 51-вото Народно заседание. Заслугата е напълно на кабинета " Желязков ".
Това сподели националният представител от ГЕРБ-СДС и някогашен районен министър Николай Нанков. Той беше безапелационен, че обществото чака бързи и решителни дейности от страна на държавното управление. Нанков разяснява и тегленето на нов държавен дълг от 3.8 милиарда евро.
" Вече 40-ти ден не виждаме план за бюджет, а първичните поръчки бяха още през месец юни да бъде гласуван подобен. Ние от дълго време сме го декларирали, че без ясна картина във връзка с тригодишната финансова рамка и без план на бюджет с ясно дефинирани равнища на разноски и на доходи и съкращаване на бюджетния недостиг в границите на 3 и под 3% - мъчно бихме могли да приказваме за консолидирана фискална стратегия, камо ли за взимане на нов заем. Ние ще гласуваме " срещу " - преди приемане на бюджета - не би трябвало да се осъществя този дълг ".
За Николай Нанков замразяването на депутатските заплати е " популистко решение ".
" Това е заледяване на заплатите към месец март тази година, а не това, което вносителите от " Прогресивна България " реферираха към обществото. Това е популистко, тъй като са замразени, а не понижени ".
Народният представител сподели още, че ръководещото болшинство е направило партиите " подвластни от олигархията ".
" Направиха партиите подвластни от огромния бизнес - нещо, което в демократичният свят политическия модел е странил и е бягал. Намаляването на държавната дотация отваря вратата за един не изключително транспарантен и почтен модел на финансиране ".
Като някогашен районен министър Нанков разяснява и проблема " Баба Алино ".
" Сегашното управление на Община Варна и кметът Благомир Коцев знае всичко - това сподели преди дни украинският вложител Олег Неврозов. Убедени сме, че по време на мандата на Благомир Коцев нещата са прикривани и потулвани със знанието на общинската администрация, на съответни чиновници, в това число и на кмета. Искам да кажа, че през 2024 година сътрудник, който е депутат от " Прогресивна България " сега е бил шеф на Агенция по геодезия, картография и кадастър. Много комфортно се пропущат и други обстоятелства по отношение на " Баба Алино ". (справка демонстрира, че става въпрос за депутата от ПБ Момчил Терзийски).
Според Нанков, в случай че се откри, че има нелегално строителство - комплексът би трябвало да се отстрани.
" Варненските жители ще изискат оставката на Коцев на идните локални избори ".
Той разяснява и дилемите, които стоят пред министър Иван Шишков. Според Нанков би трябвало да се изплатят старите отговорности, а не да се започват нови.
" Само за последните 30 дни се стартираха поправки за над 280 млн. евро, без да са изплатени старите отговорности. Едно се приказва, а друго се прави действително ".
Николай Нанков сподели още, че ГЕРБ са готови за идните президентски избори.
" В края на месец август ще се организира Национално заседание на групировката. Работим интензивно и с локалните структури ".
Той беше безапелационен, че идващият президент би трябвало да продължи дългогодишния курс, който води България във връзка с нашата евроатлантическа ориентировка и който ще способства за единството на нацията във всеки един аспект ".
Той сподели също, че през месец септември се чака България да бъде извадена от сивия лист на Европа за корупция, пране на пари и тероризъм.
" Вчера излезе отчетът на Комитета към Европа във връзка с изпълнените рекомендации за изваждането на България от сивия лист за пране на пари, битка с корупцията и тероризма. 100% изпълнени ограничения от изпълнителната власт и от 51-вото Народно заседание. Заслугата е напълно на кабинета " Желязков ".
Източник: dnesplus.bg
КОМЕНТАРИ




