Отново обсъждат пътната безопасност и проблемите с трафика през Кресна.

...
Отново обсъждат пътната безопасност и проблемите с трафика през Кресна.
Коментари Харесай

Обсъждат удължаване на времето за преминаване на пешеходците при новия светофар в Кресна

Отново разискват пътната сигурност и проблемите с трафика през Кресна. В момента се организира среща сред представители на община Кресна, полицията и Агенция " Пътна инфраструктура ".

На срещата в общината би трябвало да се вземат решения за трафика през града. В началото на месеца проработи нов светофар. Хората от града обаче считат, че той улеснява трафика, само че не и тях.

В момента зеленият сигнал е единствено 6 секунди, за което време, не може да се пресече, изключително за възрастни или мъчно преносими хора.

Освен това, след възбраната на левия завой в центъра, на някой от жителите се постанова да заобикалят по 2 километра, с цел да стигнат до домовете си.

Затова на срещата се разисква точно дали да се усили времето на зеления сигнал на светофара на към 15 секунди. Също по този начин се разисква и обособяването на спомагателна лента за трафика от София, да завива наляво.

Всички - както водачи, по този начин и локални считат, че единствено обходния маршрут или довършването на автомагистрала " Струма " са дълготрайното решение на казуса с трафика.

Лекарят предложи банкет на вода, а не толкоз на енергийни и газирани питиета и кафе.

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР