Откритията поставят под съмнения някои водещи хипотези за развитието на

...
Откритията поставят под съмнения някои водещи хипотези за развитието на
Коментари Харесай

Ранната Вселена е била препълнена с черни дупки

Откритията слагат под подозрения някои водещи хипотези за развиването на Вселената
Учени откриха, че броят на черните дупки в ранната Вселена е бил доста по-голям, в сравнение с се предполагаше до момента. Ново проучване, оповестено в The Astrophysical Journal Letters, употребява галактическия телескоп Хъбъл за наново обрисуване на най-старите известни галактики. Процесът разкрива голям брой черни дупки, които преди този момент са останали незабелязани.

Проучването откри, че свръхмасивни черни дупки, заобиколени от ярки квазари, са били доста по-разпространени в ранната Вселена.

Въпросът е по какъв начин черните дупки са могли да доближат големите си размери за относително малко време след Големия гърмеж. Сегашните разбирания за Вселената опонират на откритието, тъй като допускат, че сходни големи черни дупки би трябвало да се образуват доста по-бавно.

Учените оферират хипотезата за съществуването на " тъмни звезди "  — солидни обекти, поддържани от тъмната материя, които може да са улеснили образуването на тези свръхмасивни черни дупки при започване на Вселената.

Макар хипотезата да е смела, потреблението на телескопа " Джеймс Уеб " може да хвърли повече светлина по тематиката, разбулвайки мистерии по отношение на ранното образуване на черни дупки в идващите години.
Източник: dnesplus.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР