Сестрата на Меган Маркъл я съди за над 75 000 долара заради клевета
Отчуждената полусестра на Меган Маркъл дойде в съда във Флорида в сряда, в опит да провокира съдебен развой по делото си за клюка против херцогинята.
58-годишната Саманта Маркъл твърди, че 42-годишната ѝ полусестра я е оклеветила в изявлението ѝ с Опра Уинфри през 2021 година и в сериала ѝ за Netflix през 2022 година
Саманта, чийто татко Томас се дами за майката на Меган - Дория, откакто тя и брат ѝ Томас са родени, твърди, че херцогинята на Съсекс е загатнала, че е " измамница " и " шарлатанка " в интервютата си.
Тя желае обезщетение в размер на над 75 000 $, като твърди, че забележките на Меган са ѝ предизвикали загуба на продажбите на книгата ѝ " Дневникът на сестрата на принцеса Пуси " и са ѝ предизвикали професионални и обществени вреди.
Питър Тиктин, юристът на Саманта, твърди, че клиентката му - която страда от множествена склероза и употребява инвалидна количка - е била унизена след интервютата на Меган и се е страхувала да излезе от вкъщи си.
Майкъл Камп, юрист на Меган, съобщи, че делото на Саманта е безпричинно и нито едно от изказванията на Меган не е клеветническо.
Делото бе заведено през март 2022 година и е прекъснато през март тази година.
Тогава съдията откри, че Меган просто е изразила „ мнение за детството си и за връзките си със своите полубрат и сестра. “
Сега Саманта се пробва още един път да внесе делото в съда във Флорида. Очаква се арбитър Шарлийн Ханиуел, която следи делото, да реши дали да пристъпи към правосъден развой през идващите седмици.
Говорейки пред кореспонденти отвън съда, Саманта Маркъл съобщи, че е " оптимистично настроена " по отношение на вероятностите за правосъден развой.
„ Смятам, че истината стои сама за себе си, тъй че съм оптимист и съм признателна, че имаме правосъдна система, която ни дава опция да представим обстоятелствата “, сподели тя пред американското издание The Sun, написа " Вести ".
Тя съобщи, че е засегната от изказванията на Меган, че не са били близки като деца, само че съобщи пред Fox 13: 'Хората се трансформират, имат проекти, други неща въздействат на живота им. Това не трансформира действителността “.
Саманта, която постоянно участва по малкия екран и във вестниците, откогато Меган за първи път се появи като другарка на принц Хари, съобщи, че книгата ѝ не е " разобличаваща история ".
„ Всеки, който е чел книгата ми, знае, че тя е по-скоро социологическа книга за обществените етикети “, каза тя пред американския вестник " Сън ".
" Заглавието, в действителност, не беше задявка към нея (Меган), а насмешка със обществените етикети, тъй като преди този момент медиите я бяха нарекли " принцеса Пуси ", каза още Саманта.




