Отборите на Япония и Коста Рика играят при резултат 0:0

...

ГЛЕДАЙ НА ЖИВО: Япония - Коста Рика 0:1

Отборите на Япония и Коста Рика играят при резултат 0:0 в първия мач от днешната стратегия от Световното състезание в Катар. Двубоят от група Е на Мондиала започва в 12:00 часа и може да го гледате НА ЖИВО в Gong.bg.

Главен рефер на срещата на стадион „ Ахмад Бин Али ” в Ал-Раян е англичанинът Майкъл Оливър..

В първия кръг от груповата фаза Япония сервира огромната изненада, побеждавайки Германия с 2:1, до момента в който Коста Рика „ катастрофира ” против Испания – 0:7.

Класиране
-->

Двубоят стартира в равностойно движение, като в първите няколко минути двата отбора не предприемаха съществени опасности и избраха да работят на несъмнено. Постепенно футболистите на Япония започнаха да гледат по-сериозно към вратата на своя съперник, само че мъчно стигаха до чисти положения пред вратата на Кейлор Навас.

Едва след 35 минути игра играчите на селекционера Луис Фернандо Суарес съумяха да създадат нещо забавно в предни позиции. След продължителна офанзива на „ лос тикос ”, топката попадна във Франсиско Калов, който опитва отдалечен шут. Ударът бе блокиран от защитник в синьо, само че коженото кълбо се озова в Джоел Кембъл, който стреля технично с външен фалц, само че неопределено.

В последна сметка първото полувреме не предложи нищо забавно и разумно двата отбора се отдръпнаха на отмора при тъждество 0:0. Футболистите на двата отбора не съумяха да насочат нито един прецизен удар в противниковата врата.

Втората част стартира чудесно за Япония. Само в границите на две минути след почивката, „ самураите ” стигнаха до два страхотни шанса за гол. Първо Хидемаса морита стреля доста добре от границата на наказателното поле, само че Кейлор Навас актобатично избави с една ръка.

Малко по-късно резервата Ито също пробра шанса си с удар с глава, само че и този път Навас нямаше особени проблеми и улови топката.

Определено отборът на Япония взе самодейността в мача и придвижи играта най-вече в половината на своя противник. Играта на „ самураите ” в предни позиции стана много по-разнообразна, като на моменти защитата на костариканците изпитваше съществени компликации.

В 72-ата минута " самураите " получиха опция да изпълнят директен свободен удар на границата на наказателното поле фронтално против вратата. Зад топката застана Камада, само че топката срещна стената.

В 80-ата минута Коста Рика излезе напред в резултата. Отбраната на японците сбърка пред наказателното поле, което разреши на Техеда да подаде към Фулър. Защитникът насочи техничен удар, който след рикошет стана неспасяем за Гонда - 0:1.

LIVE ЯПОНИЯ – КОСТА РИКА 0:0

Стадион: „ Ахмад Бин Али ”, Ар-Раян

Рефер: Майкъл Оливър, Англия

Япония (4-5-1): 12 Шуичи Гонда, 2 Мики Ямане, 4 Коу Итакура, 22 Мая Йошида, 6 Ватаро Ендо, 8 Рицу Доан, 13 Хидемаса Морита, 15 Даичи Камада, 24 Юки Сома, 21 Аясе Уеда

Селекционер: Хаджиме Мориясу

Коста Рика (4-4-2): 1 Кейлор Навас, 6 Оскар Дуарте, 8 Браян Овиедо, 15 Франсиско Калво, 19 Кендал Уотсън, 4 Кейшер, Фулър, 5 Селсо Боргес, 12 Жерсон Торес, 17 Йелцин Техеда, 7 Антони Контрерас, 12 Джоел Кембъл

Селекционер: Луис Фернандо Суарес