Отборите на Валенсия и Реал Мадрид направиха равенство 2:2 в

...

След скандален финал Реал Мадрид загуби точки във Валенсия

Отборите на Валенсия и Реал Мадрид направиха тъждество 2:2 в мач от 27-ия кръг на Ла Лига. Двубоят на " Местая " ще бъде запомнен с провокиралия безпорядък край, откакто реферът Хесус Мансано даде последния съдийски сигнал секунда преди Джуд Белингам да означи надвит гол за Кралския клуб.

Домакините започнаха по-силно срещата и нанесоха двоен удар в границите на три минути в средата на първата част. Уго Дуро изведе Валенсия напреди в 27-та минута, а в 30-та Роман Яремчук повиши на 2:0. Винисиус понижи изоставането на Реал тъкмо преди почивката, а в 76-та минута още веднъж той изравни. В 91-та минута " прилепите " получиха право да изпълнят дузпа за нарушаване против Дуро, която бе анулирана след интервенция на ВАР. Така се стигна до 99-та минута, в която Мансано свири край тъкмо сега, в който състезател на гостите центрира в наказателното поле, а секунда по-късно Белингам прати топката във вратата.

Решението на съдията провокира яд в играчите на Кралския клуб, а Белингам получи пряк червен картон поради бурното си неодобрение. В последна сметка двата отбора поделиха точките, а Реал Мадрид към този момент има седем точки преднина пред втория Жирона, който през днешния ден гостува на Майорка. Валенсия заема девета позиция в подреждането с актив от 37 точки.