Отборите на Удинезе и Емполи завършиха наравно 1:1 на Дачия

...

Удинезе се постара, но отново не стигна до победа

Отборите на Удинезе и Емполи приключиха наедно 1:1 на „ Дачия Арена “ в дуел от 16-ия кръг на Серия " А ". Така фриуланите не престават да са без победа в последните си девет публични мача макар мощния си старт на сезона.

Тосканците съумяха да вкарат с единствения си прецизен удар в мача, и то още в 3-тата минута. Тогава Томазо Балданци се разписа след асистенция на завърналия се в тима деец Франческо Капуто. Последва домашен напън до края на дуела. Малко преди почивката Роберто Перейра разтресе гредата, откакто Гулиелмо Викарио се намеси при негов отдалечен шут. Все отново точно капитанът на Удинезе донесе ремито за своя отбор, защото беше прецизен с удар по земя след подаване на Дестини Удоджи. В 79-ата минута Жан-Даниел Акпа-Акпро остави отбора си с човек по-малко поради своето изпъждане с втори жълт картон, само че въпреки всичко гостите не позволиха нов гол.

Така Удинезе остана на осмото място в класирането, само че с 25 точки, а Емполи е на 13-ата позиция с 18 извоювани пункта.

Снимки: Gettyimages