Отборите на ЦСКА и Арда играят при резултат 1:0 в

...

НА ЖИВО: ЦСКА - Арда 1:0, начало на втората част

Отборите на ЦСКА и Арда играят при резултат 1:0 в 1/4-финален конфликт от SEASAME Купа на България. Амос Юга откри за домакините с гол в 18-ата минута.

Двубоят  ще играе на стадион " Васил Левски "   и стартира  в 17:30 часа. Срещата може да наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA. В Gong.bg ще проследим развиването на мача онлайн.

Мачът на стадион „ Васил Левски ” предстоящо стартира с териториален напън за „ алените ”. Още в първите няколко минути домакините стигнаха до два следващи корнера пред вратата на своя противник, само че стражът на кърджалийци не бе усложнен изключително. В 8-ата минута Иван Турицов насочи застрашителен шут от отдалеченост след аситенция на Кареасо, само че изстрелът на бранителя профуча над вратата на гостите. Тобиас Хайнц също бе доста покрай попадение, само че след удара му, топката рикошира в бранител на Арда и не затрудни стража на „ небесносините ”.

Натискът на „ алените ” даде резултат в 18-ата минута на срещата. След следващото статично състояние наоколо до наказателното поле на Арда, Тобиас Хайнц пусна пас по земя в пеналта, където Джонатан Линдсед отигра с пета. Топката бе избита от защитник на отбора от Кърджали, само че по-късно тя попадна в Амос Юга, който от близка отдалеченост съумя да я насочи безпроблемно в мрежата за 1:0.

Малко след попадението ЦСКА имаше нов късмет да се разпише. Асприля проби доста добре отдясно, нахлу в наказателното поле и откри Хайнц фронтално против вратата. Полузащитникът на домакините стреля, само че ударът му бе блокиран.

Футболистите на Нестор Ел Маестро продължиха да диктуват събитията на терена, до момента в който гостите избраха да работят на контраофанзива.

Няколко минути преди почивката Арда имаше две страхотни благоприятни условия да изравни резултата. В 37-ата минута Станислав Иванов бе изведен пред наказателното поле на ЦСКА, преодоля Тибо Вион и комбинира с Иван Коконов на левия фланг. Той стреля без подготовка, само че прати топката високо над вратата. Секунди по-късно самият Станислав Иванов се озова на стопроцентова позиция. Той се възползва от неточност на Християн Петров и напредна самичък против Бусато. Иванов стреля, само че стражът на ЦСКА с една ръка съумя да избие в ъглов удар.

До почивката двата отбора не съумяха да се затруднят изключително и се отдръпнаха при резултат 1:0 в интерес на домакините.

-

Веднага след паузата, след ново статично състояние, ЦСКА още веднъж затрудни Анатоли Господинов. След подаване от ъглов удар на близката греда, Юрген Матай съумя да играе с глава от сложна позиция, само че вратарят на гостите внимаваше и мазета от самата голлиния. Фаетон също обстрелва вратата на Арда след пробив отляво, само че топката спря от външната страна на мрежата.

LIVE ЦСКА – АРДА 1:0

1:0 Амос Юга 18'