Отборите на ЦСКА 1948 и Лудогорец ще определят новия носител

...

НА ЖИВО: ЦСКА 1948 vs Лудогорец 1:3, орлите се взират в Купата

Отборите на ЦСКА 1948 и Лудогорец ще дефинират новия притежател на Sesame Купа на България и играят при резултат 1:3. Кайо Видал откри резултата в осмата минута за Лудогорец. Също той бе прецизен в 43-ата и удвои актива на Лудогорец в мача. Ивайло Чочев понижи пасива на " алените " в 59-ата минута. Матиас Тисера вкара трети гол за разградския отбор в 83-ата минута.

Лудогорец започва по-агресивно срещата и беше доста покрай това да открие резултата по-късно повече от една минута игра. Десподов достави от корнер, а Игор Пластун продължи с глава, само че Игор Тиаго и Кайо Видал се разминаха да засекат към вратата на столичани.

В хода на първите минути Лудогорец трайно се настани в половината на ЦСКА 1948, пробвайки да порази вратата на Даниел Наумов. В шестата разградчани имаха искания за игра с ръка в наказателното поле на ЦСКА 1948 от Реян Даскалов, само че бранителят на " алените " работи без предумисъл и играта продължи.

След седем минути игра Лудогорец още веднъж беше покрай това да порази съперниковата врата, откакто защитата на ЦСКА 1948 работи много нерешително, а Оливие Вердон стреля с глава, само че току пред голлинията топката беше изчистена от Елитон. Мощният напън на Лудогорец и слабата игра на ЦСКА 1948 в отбрана в първите минути донесе до попадение за " зелените " в осмата минута. Тогава Кирил Десподов получи вдясно след пас от Шоу и отстрани Сидклей, след което центрира в наказателното поле на ЦСКА 1948. Даниел Наумов работи доста неприятно, откакто не съумя да избие уверено топката и подаде към Кайо Видал, който нямаше по какъв начин да сбърка в опразнената врата - 1:0.

Лудогорец продължи да играе доста по-добре от своя противник, който като че ли беше стъписан от метода, по който стартира мача и " орлите " бяха покрай удвояването на резултата след четвърт час игра. Десподов даде балонен пас за Делев, който отигра с глава, само че защитник на " алените " мазета в ъглов удар. След него офанзивата продължи, а Десподов достави ослепително топката към Игор Пластун, а той от два метра не съумя да се разпише и прати кълбото над напречната греда на Наумов.

Четири по-късно Мануел Шоу стреля от междинна отдалеченост, само че ударът на анголеца профуча край лявата греда на Наумов, който нямаше вид да реагира при прецизен удар. След 29 минути се видя и първата интервенция на Симон Слуга, откакто Алекс Колев опита да отклони за Радослав Кирилов, само че хърватският вратар на символичния посетител се намеси и улови.

В 30-ата Шоу отстрани добре вляво защитник на ЦСКА 1948 и продължи към средата за Кайо Видал. Той шутира компактно с десния крайник, само че топката не навести вратата на Наумов - навън. Малко по-късно Педро Нареси сбърка при изнасяне на топката, а Русев лиши и напредна. Бразилецът се върна и фаулира юношата на Левски пред наказателното поле на Лудогорец. Ивайло Чочев шутира право в стената на " орлите ", след което Парвиз Умарбаев опита мощен удар с левия крайник, като топката отлетя високо над вратата на разградчани.

ЦСКА 1948 стартира да владее повече топката и се отпусна след припряния старт на срещата, а в 37-ата минута Ивайло Чочев шутира мощно с левия крайник от междинна отдалеченост, с цел да накара Слуга да прави избавяне. При идната офанзива още веднъж Чочев нападна лудогорската врата, откакто с тил отстрани Спас Делев и стреля, само че този път много неопределено.

В 39-ата пък Педро Нареси получи топка на дъгата на наказателното поле на столичани и стреля край Елитон, само че неопределено. Две минути преди края на постоянното време пък " орлите " удвоиха своята преднина. Педро Нареси изведе Кирил Десподов зад защитата на ЦСКА 1948. Капитанът на " орлите " опита да откри Игор Тиаго, само че топката остана зад бразилеца, където беше атакувана от Кайо Видал, който направи 2:0 за разградчани.

След попадението Ивайло Чочев имаше съществени искания към Оливие Вердон и основния рефер за събитие по време на офанзивата на " орлите ", защото Чочев прикани съдията, че отборът му е спрял да играе, с цел да се окаже здравна помощ на Игор Тиаго при офанзивата, а голът беше доказан. При обстановката се видя, че съдията Драганов не подава сигнал, след което играта сред двата тима продължи.

Две след подновяването на играта през второто полувреме Георги Русев подаде към резервата Марио Топузов. Той подаде за нападателя Алекс Колев, който стреля елегантно, само че Слуга с ослепителен инстикт прати топката към гредата си, с цел да не влети тя във вратата му. При ответното нахлуване Лудогорец вкара трети гол в срещата, откакто Кирил Десподов шутира от дъгата, а Симеон Петров блокира топката. Тя отиде вляво към аутлинията, където притича Кайо Видал. Бразилецът подаде за Спас Делев, а той от близко с глава повиши за 3:0.

След преразглеждане на ВАР обаче стана ясно, че има засада в хода на офанзивата и голът беше анулиран заради засада на Кайо Видал след шута на Десподов.

В 59-ата минута отборът на ЦСКА 1948 върна един гол в срещата. Георги Русев изнесе топката вляво за Марио Топузов, който му продължи в наказателното поле на " орлите ". Топузов подаде пас към Ивайло Чочев, който " избяга " от Пипа и Текпетей и с шпагат понижи резултата - 1:2.

" Червените " продължиха да нападат разградската врата и стигнаха до втори гол в 67-ата минута посредством Елитон. Георги Русев центрира от фал, а бразилецът надскочи сънародника си Игор Тиаго, който прати топката във вратата на Слуга, само че страничният рефер - Иво Колев, подвигна незабавно флага си за засада, защото бранителят на столичани беше в такава при центрирането на Русев.

Десетина минути преди края на постоянното време запасите на " орлите " Рай Насименто и Матиас Тисера комбинираха между тях, а аржентинският нападател на Лудогорец прати топката във вратата на ЦСКА 1948, само че реферите маркираха засада. Бригадата прегледа дълго време офанзивата на " орлите " и в последна сметка голът беше доказан.

LIVE / ЦСКА 1948 1:3 ЛУДОГОРЕЦ