Отборите на ЦСКА 1948 и Левски играят при в най-интересната

...

НА ЖИВО: ЦСКА 1948 1:0 Левски, червените шокираха гостите с 10 души

Отборите на ЦСКА 1948 и Левски играят при в най-интересната среща от първия кръг на новия сезон в efbet Лига. Георги Русев откри резултата в 52-ата минута.

Още във втората минута Роналдо удари греда. В 45-ата минута пък Стефан Цонков си изкара втори жълт и надлежно червен, с което остави отбора си с човек по-малко. Срещата на стадион „ Витоша “ може да я наблюдавате директно по DIEMA SPORT , както и онлайн на платформата.

/ /

Левски започва мощно срещата и още в началните секунди предприе офанзива, а Билал Бари падна в наказателното поле след единоборство с Лазар Марин, само че основният арбитър даде знак играта да продължи.

Секунди по-късно Филип Кръстев центрира от свободен удар към далечната греда, а на границата на вратарското поле Роналдо беше изтърван и съумя да стреля с глава, само че топката се отби от лявата греда на вратаря Даниел Наумов.

"Сините " продължиха да пресират високо отбора на домакините и в шестата минута Андриан Краев опитва изстрел от отдалеченост ниско по тревата, само че около дясната греда на Наумов. В 13-ата минута Роналдо получи отдясно в наказателното поле и шутира мощно, само че и неопределено.

Две минути по-късно Билал Бари получи отляво в половината на ЦСКА 1948, след което комбинира с Уелтън, който стреля от отдалеченост, само че в навън.

В 21-ата минута Кръстев центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Андриан Краев се извиси и стреля с глава, само че около вратата.

Левски не спираше да нападна и три минути по-късно Уелтън направи прекрасен пробив отляво, след което стреля технично пред границата на наказателното поле, само че топката прелетя около лявата греда на Наумов. В идващите минути последваха неточни удари на Георги Миланов и на Краев.

Към края на полувремето "червените " погледнаха по-смело към вратата на Николай Михайлов. Тимът на Любослав Пенев провежда няколко рискови офанзиви по фланговете, които приключиха с центрирания и разъбркване в наказателното поле, само че до удар по този начин и не се стигна. При най-опасната обстановка Георги Русев проби отдясно през Цунами и центрира рисково, само че Михайлов плонжира и мазета, а по-късно и отбраната се оправи.

В самия завършек на постоянното време на първата част ЦСКА 1948 остана с човек по-малко. Защитникът Стефан Цонков се опита избие топката, като игра леко с нея, само че фаулира и Роналдо, който се откъсваше напред. Главният арбитър Ивайло Стоянов му подвигна жълт картон, който бе втори за него и по този начин остави отбора си с човек по-малко.

На почивката Станимир Стоиловпусна в игра Илиян Стефанов, който размени получилия травма в края на първата част Цунами.

Домакините стартираха мощно втората част и имаха две отлични възможнсти да открия резултата въпреки да бяха с човек по-малко.

В 49-ата минута Октавио Мантека центрира отляво в наказателното поле на Левски, където Георги Русев беше изтърван и стреля с глава, само че на сантиметри от дясната греда на Михайлов. Само минута по-късно "червените " удариха и греда. Александър Колев центрира отляво, а топката се отби от напречната гредата и разреши на Охене да стреля, само че неопределено.

По-добрата игра за ЦСКА 1948 при започване на второто полувреме даде резултат и те излязоха напред в резултата в 52-ата минута. Октавио откри Марио Топузов отляво в половината на „ сините “, след което пусна извежда пас за Русев, който излезе самичък против Михайлов и прати топката около него във вратата му за 1:0.

Левски се опита да натисне в търсене на изравнителен гол и след тъкмо час игра Кръстев центрира от свободен удар в наказателното поле отдясно, топката беше отклонена от състезател на домакините към далечната греда, където Роналдо стреля с глава, само че в навън.

В 66-ата минута Уелтън проби добре отляво и комбинира с Кръстев, който влезе на рейд в наказателното поле, преодоля двама противникови играчи, след което стреля от границата на вратарското поле в близкия ъгъл, само че топката се оплете от външната страна на мрежата.

Три минути по-късно Хосе Кордоба опитва мощен изстрел от много сериозна отдалеченост, само че Наумов беше пласиран добре и мазета над гредата в ъглов удар.