Отборите на Славия и ЦСКА 1948 си разделиха по точка

...

Славия и ЦСКА 1948 врътнаха реми, Чочев с гол и автогол

Отборите на Славия и ЦСКА 1948 си разделиха по точка след 1:1 на стадион " Александър Шаламанов " в мач от 15-ия кръг на efbet Лига. Ивайло Чочев даде преднина на гостите още в 3-та минута. Именно автогол на Чочев в 52-та минута върна равенството.

Още в 3-та минута се откри страховит късмет пред ЦСКА 1948. Ивайло Чочев стреля с глава след остро центиране в наказателното на Славия, никакъв късмет за Светослав Вуцова и 1:0 за ЦСКА 1948. В 9-та минута още веднъж тима на гостите заплаши съперника си. След директен свободен удар и центриране на далчената греда, Ангел Бастунов бе покрай това да вкара, само че не съумя хубаво да уцели топката, която мина настрана от вратата.

Отборът на Славия несъмнено изпитваше проблеми да изнесе топката и да провежда нещо по-опасно във фаза офанзива. При минали 25 минути " белите " към момента нямаха удар към вратата на гостите. Първият по-сериозен късмет за " белите " бе в 27-та минута, когато обаче още веднъж нямаше удар към вратата защитавана от Даниел Наумов след съществено безредие в наказателното. Тони Тасев бе покрай топката, само че не съумя да стигне до нея.

Голям пропуск за Славия в 35-та минута. Кристиан Стоянов проби в наказателното и откри Галин Иванов, който обаче стреля до вратата. Това бе най-хубавият късмет за домакините от началото на дуела, само че прецизен удар към вратата на ЦСКА 1948 към момента липсва.

До края на първото полувреме липсваха повече рискове пред някоя от двете порти.

Много мощно начало на второто полувреме за гостите. Какъв късмет за ЦСКА 1948! Георги Русев получи топката в наказателното от Умарбаев в 49-та минута, финтира състезател в бяло и стреля, а топката тупна подла пред ръцете на Вуцов, който въпреки всичко се намеси, а най-после и гредата оказа помощ да опази вратата на Славия.

След като Ивайло Чочев откри за ЦСКА 1948, в 52-та минута той се трансформира в антигерой за отбора си. Чочев изпрати топката в личната си врата след центриране на Тони Тасев.

Славия все по-сериозно стартира да натиска и да търси цялостния поврат, в 69-та минута " белите " имаха късмет от центриране след директен свободен удар, само че отбраната на ЦСКА 1948 се оправи.

В 72-та минута се откри страховит късмет за ЦСКА 1948! Топузов навлезе в наказателното поле на Славия и подаде остро, само че там беше Емил Виячки, който почисти ужасно

Прецизно центриране на Марио Топузов в 82-та минута даде нов късмет за гол на гостите. В наказателното Ивайло Чочев засече и стреля към вратата с глава. Само невероятната интервенция на Светослав Вуцов резервира равенството!

В последните минути на дуела тима на ЦСКА 1948 стартира да натиска от ден на ден. Първо в 87-та минута Топузов отпрати подло центриране към наказателното, а топката беше изчистена в корнер, две минути по-късно пристигна още една добра офанзива за гостите, този път Джонатан нахлу в наказателното поле и опита да подаде, само че топката бе изчистена.

Емил Стоев получи страховит късмет да осъществя в последната минута от добавените три на мача. Той стреля, откакто Наумов към този момент избави един удар от футболист в бяло. Стоев обаче не можа да уцели вратата от дребен ъгъл и по този начин резултата остана еднакъв.

Славия - ЦСКА 1948 1:1
0:1 Ивайло Чочев 3
1:1 Ивайло Чочев (авт.) 52

Славия : 21 Светослав Вуцов, 83 Христо Попадийн, 23 Емил Виячки, 37 Венцислав Керчев, 4 Людовик Соарес, 71 Кристиян Стоянов, 93 Кемело Нгуена, 33 Галин Иванов, 8 Емил Стоев, 88 Тони Тасев, 9 Ахмед Ахмедов

ЦСКА 1948 : 29 Даниел Наумов, 19 Стив Фуртадо, 87 Симеон Петров, 14 Хелитон Джордж, 2 Джонатан Перейра, 18 Ивайло Чочев, 39 Парвиз Умарбаев, 58 Октавио Мантека, 10 Георги Русев, 20 Ангел Бастунов, 17 Енрике Рафаел
Източник: novsport.com