Отборите на Славия и Пирин не успяха да излъчат победител

...

Пирин взе първа точка като гост в efbet Лига

Отборите на Славия и Пирин не съумяха да излъчат победител в дуела между тях от 10-ия кръг на efbet Лига. Двубоят на стадион „ Славия” в Овча купел приключи при резултат 1:1, а това е първа извоювана точка като посетител от „ орлетата” от началото на сезона в елита.

И двата гола в мача паднаха през второто полувреме, като гостите откриха посредством рожденика Станислав Костов, само че единствено две минути по-късно Емил Виячки изравни, което се оказа и крайния резултат в мача.

Двубоят в столицата предложи доста единоборства и спирания на играта, като двата отбора приключиха конфликта с цели девет жълти картона.

След равенството през днешния ден Славия излезе на втора позиция във краткотрайното класиране, изпреварвайки Лудогорец, който е и с цели три мача по-малко. Пирин пък е финален в таблицата.