Отборите на Севиля и Славия (Прага) завършиха при резултат 2:2

...

Севиля не успя да пребори Славия като домакин

Отборите на Севиля и Славия (Прага) приключиха при резултат 2:2 на “Рамон Санчес Писхуан” в среща от 1/8-финалите на Лига Европа. Домакините на два пъти повеждаха посредством Висам Бен Йедер (1’) и Мунир Ел Хадади (28’), само че гостите възстановяваха равенството посредством Мирослав Стох (25’) и Алекс Крал (39’).

Мачът стартира вихрено за андалусийци, които откриха резултата още в 1-ата минута. Евер Банега лиши топката и я подаде на Бен Йедер, който я прати в противниковата врата. Чехите заиграха по-смело и изравниха в 25-ата минута посредством Стох, чийто отдалечен изстрел рикошира в крайници на Марко Рог и приключи с гол. Играчите на Севиля не чакаха дълго, с цел да излязат за повторно напред в резултата. Това се случи още в 28-ата минута, когато Мунир засече с воле центриране от корнер. Гостите обаче не се уплашиха и още веднъж стигнаха до изравнително попадение, което пристигна в 39-ата минута, когато Крал вкара с рамо след осъществяване на ъглов удар. Второто полувреме обаче не предложи нови голове и по този начин двата отбора ще решат разногласието между тях на реванша след седмица в Прага.

HT: #SevillaFC 2-2 @slaviaofficial

A half which Sevilla dominated ends level with two unfortunate goals conceded and an injury to @vaclos31.#UEL #vamosmiSevilla#WeareSevilla pic.twitter.com/TgIHdLCozw
— Sevilla FC (@SevillaFC_ENG) March 7, 2019 Лига Европа 1/8 кръг, четвъртък 7 март  Севиля 2:2краен резулат  Славия Прага