Отборите на Сенегал и Кот д`Ивоар спечелиха последните две директни

...
Отборите на Сенегал и Кот д`Ивоар спечелиха последните две директни
Коментари Харесай

Сенегал и Кот д`Ивоар си гарантираха участие на Мондиал 2026

Отборите на Сенегал и Кот д`Ивоар завоюваха последните две директни квоти от Африка за класиране на международното състезание по футбол през 2026 година в Съединени американски щати, Мексико и Канада, откакто съумяха да завоюват квалификационните си групи.

Четвъртфиналистът през 2002 година Сенегал се наложи с 4:0 над Мавритания в последната си среща от група " В " и с 24 точки зае първата позиция. Два гола за триумфа в Диамниадио вкара Садио Мане, а по един път се разписаха Илиман Ндиайе и Хабиб Диало.

За Сенегал това е четвърто класиране на международни футболни финали след 2002, 2018 и 2022 година

На втора позиция в групата с 22 точки приключи съставът на ДР Конго, който в последната си намира се оправи с 1:0 със Судан. Единственият гол в мача падна в 29-ата минута и бе дело на Тео Бонгонда.

В квалфикационна група " F " победител с 26 точки, 25 вкарани гола и нула позволени стана отборът на Кот д`Ивоар, който се завръща на най-голямата футболна сцена за пръв път след 2014 година. В последния си дуел от квалификациите " слоновете " завоюваха вкъщи с 3:0 против Кения.

Франк Кесие, Ян Диоманде и Амад Диало бяха точни за спечелилите, които изпревариха единствено с точка отбора на Габон, който надви с 2:0 над Бурунди. И двете попадения в срещата паднаха в заключителните пет минути на постоянното време, като бяха осъществени от Браян Мейо Нгуа и Марио Лемина.

За Габон и за ДР Конго следва присъединяване в плейофите в зона Африка. В тях ще се включат още и тимовете на Камерун и Нигерия, приключили на вторите места в други две от квалификационните групи.

Баражите в Африка ще се играят през ноември в една среща на директна елиминация на безпристрастен терен в Мароко, като единствено един от четирите отбора ще добие право да играе в интерконтиненталния плейоф през март.

Саудитска Арабия за трети следващ път е на международно по футбол
На Мондиала следващата година Африка ще бъде показана от Мароко, Тунис, Египет, Алжир, Гана, Кабо Верде, ЮАР, Сенегал и Кот д`Ивоар.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР