Отборите на Рилски спортист и Вълци Разград ще играят на

...

Рилски спортист и Вълци Разград ще спорят за титлата на държавното първенство по баскетбол за момичета до 13 години

Отборите на Рилски състезател и Вълци Разград ще играят на финала на баскетболното състезание за девойки до 13 години в зала „ Абритус “ в Разград.

В първия полуфинал Рилски състезател се наложи над Черно море Одесос със 76:55 след доста мощно начало и 24:6 в първата част.

Домакинът Вълци Разград пък се класира за втори край при подрастващите този сезон. След финала при момчетата в същата възрастова група, разградският клуб ще се бори за купата и при девойките. Момичетата на Пенко Велчев победиха Дунав в полуфинала с 54:48. Решаващ за триумфа се оказа финалният взлом на домакините и серията 8-0 в края, която им донесе триумфа.

Левски и Светкавица ще играят за петото място в шампионата след безапелационни победи.

В столичното дерби „ сините “ надделяха Славия с 52:10. Светкавица пък победи Локомотив София със 70:28.