Отборите на РБ Лайпциг и Борусия Мьонхенгладбах завършиха при резултат

...

Лайпциг се вдигна и обърна Гладбах за едно полувреме

Отборите на Република България Лайпциг и Борусия Мьонхенгладбах приключиха при резултат 3:2 в представление от 23-ия кръг на немската Бундеслига.

Още в петата минута домакините подариха дузпа на съперника, откакто Дайо Упамекано влезе безрасъдно в опит да завоюва топката. Гостите единствено това и чакаха и секунди по-късно Джонас Хофман изпрати кълбото в мрежата на своя съперник.

В 20-ата минута нещата станаха още по-приятни за Гладбах, откакто Маркюз Тюрам удвои задатъка.

През втората част обаче домакините излязоха с нови сили и обърнаха играта. Само пет минути след подновяването Лайпциг осъществя попадение, което обаче бе анулирано поради игра с ръка.

"Червените бикове " въпреки всичко върнаха и двете попадения с голове на Кристофър Нкунку и Юсуф Поулсен, а надълбоко в добавеното време на мача оформиха обрата посредством Александър Сьорлот.

Така Лайпциг продължи победната си серия резервират втората позиция с 50 точки. Гладбах пък остава на осмото място с 33 пункта.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `