Отборите на Райн-Некар (Льовен) и Барселона оправдаха очакванията за мач

...

2 гола в последните 10 секунди и трилър в Шампионската лига по хандбал

Отборите на Райн-Некар (Льовен) и Барселона оправдаха упованията за " мач на седмицата " в първия кръг от груповата фаза на Шампионската лига по хандбал. Шампионите на Германия и Испания изиграха трагичен конфликт в Манхайм, предложил страхотни страсти и тъждество в крайния резултат - 31:31 гола. Двубоят бе от група " А " на шампионата.

Домакините, които единствено два дни по-рано имаха среща от програмата на Бундеслигата, бяха тотално надиграни през първото полувреме, приключило при 12:18 в интерес на Барса. След почивката обаче " лъвовете " от Льовен бяха преобразени. Със серия от 4 следващи гола те понижиха изоставането си единствено на 1 попадение, а след това даже изравниха при 23:23.

Каталунците въпреки всичко продължиха да имат преимущество, повеждайки с един или два гола. Направиха го и тъкмо 10 секунди преди финалата сирена. Френският гард Дика Мем показва самостоятелна класа за следващ път в мача и означи за 31:30 в интерес на Барса.

Missed the brilliant @RNLoewen vs @FCBhandbol? We have you covered & https://t.co/IxekV9aMF3 has the rest of your #veluxehfcl highlights! pic.twitter.com/5w8GXHbT4V
— EHF Champions League (@ehfcl) September 18, 2017 9-кратните европейски клубни първенци като че ли към този момент бяха подготвени да честват триумфа си, само че Райн-Некар откри сили за още един мълниеносен отговор.

Последна офанзива и гол на дясното крило Патрик Гроецки, който обезпечи точка на немския първенец, макар че нито един път в срещата нямаше задатък в резултата. Трилър от най-висока степен!

Това бе осми мач сред двата отбора от 2010 година насам, като това е второто им тъждество и то още веднъж на територията на Германия. В останалите шест срещи противниците имат по три триумфа.

Много мощно за Райн-Некар игра огромният водач на тима - Анди Шмид, който означи цели 12 гола за 60 минути, отправяйки общо 18 изстрела. За Барселона със 7 попадения се отличи Дика Мем.

В друга среща от групата носителят на купата от Шампионската лига от предишния сезон - Вардар (Скопие), завоюва с 26:22 гола като посетител на полския Висла (Плок). Френският вицешампион Нант също започва с триумф - 30:26 вкъщи против унгарския Сегед.