Отборите на Пирин Благоевград и Славия играят при във втория

...

НА ЖИВО: Пирин Благоевград - Славия 0:2 до почивката

Отборите на Пирин Благоевград и Славия играят при във втория мач от съботната стратегия на четвърия кръг в efbet Лига. Йон Бакеро откри в 21-ата, а Радослав Кирилов удвои в 29-ата минута. Срещата на стадион „ Христо Ботев” може да я наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT , както и онлайн на платформата.

/ /

Срещата започва в умерено движение, като играта се водеше главно в центъра в първите минути.

Първият удар към една от двете порти пристигна в 11-ата минута, когато Галин Иванов шутира от отдалеченост, само че надалеч от вратата на Янко Георгиев.

Славия съумя да открие резултата с първото чисто състояние за гол. В 21-ата минута Радослав Кирилов откри Тони Тасев с прекрасен дълъг пас на десния фланг, а последният центрира чудесно в наказателното поле, където Йон Бакеро се измъкна от отбраната на Пирин и с едно допиране прати топката във вратата от границата на вратарското поле – 0:1.

Домакините дадоха отговор минута по-късно, когато Китан Василев получи на десния фланг, след което влезе във вътрешността и стреля към вратата, само че в ръцете на Светослав Вуцов.

"Орлетата " имаха чудесна опция да изравнят в 25-ата минута, когато Петър Занев центрира от свободен удар в наказателното поле, където напълно самичък бе оставен Александър Дюлгеров, който засече с глава, само че Светослав Вуцов съумя да отрази удара му от към 6-7 метра.

Столичани обаче удвоиха преднината си единствено четири минути по-късно. Бакеро откри с едно допиране Тасев отдясно в наказателното поле, който центрира остро във вратарското поле, където капитанът на „ белите “ изпревари Дюлгеров и вратаря Георгиев и засече във вратата – 0:2.

В 41-ата минута Мартин Смоленски шутира от отдалеченост, само че в навън.