Отборите на Пирин Благоевград и Славия играят при в последен

...

НА ЖИВО: Пирин 0:0 Славия, ВАР с две ключови намеси

Отборите на Пирин Благоевград и Славия играят при в финален мач от 23-ия кръг на родната efbet Лига. Срещата на стадион "Христо Ботев " може да наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT, както и на онлайн платформата .

Домакините се нуждаят от точки, с цел да се преборят с ЦСКА 1948 и Арда за непосредствено оцеляване, до момента в който положителни резултати са нужни на гостите, които би трябвало да бранят шестата позиция.

Пирин се завърна в елита с огромни упоритости и благоприятни условия, които обаче не бяха демонстрирани през есента. Един от дребното положителни резултати за „ орлетата “ като посетител бе равенството 1:1 точно против Славия в София в равносилен дуел. В края на същия месец октомври двата отбора се срещнаха и на осминафинал за Купа на България. Тогава „ белите “ завоюваха с 1:0, а към този момент са на полуфинал с ЦСКА в тази конкуренция.

/ /

В първите няколко минути двата отбора проведоха по една по-интересна офанзива, която обаче не приключи с удар към вратата. В шестата минута Красимир Станоев опита центриране от свободен удар в наказателното поле, което обаче не беше засечено от никого и мина около лявата греда на Светослав Вуцов.

Първият удар към една от двете порти пристигна в деветата минута и бе на сметката на гостите. Станоев сбърка при изнасянето на топката и Тони Тасев пресече, след което напредна към наказателното поле и стреля от отдалеченост, само че над вратата на Янко Георгиев.

Въпреки че домакините имаха териоториално преимущество, Славия беше по-близо до попадението в 21-ата минута. Тогава Тони Тасев извърши по прелестен метод рисков свободен удар пред наказателното поле на домакините, като завъртя чудесно топката, получи се лек рикошет в тялото на Станоев, а кълбото се отби в сглобктата сред напречната и лявата греда на Георгиев.

Натискът на "белите " продължи и единствено две минути по-късно имаха нов късмет за разкриване на резултата. Тасев беше изведен отдясно и центрира, получи се рикошет в Христофор Хубчев, а след това топката не беше добре изчистена и Радослав Кирилов се пребори за нея в наказателното поле и нанесе рисков удар по тревата, само че Янко Георгиев плонжира и мазета в корнер.

Пирин сътвори първата си голова обстановка в 26-ата минута. Преслав Йорданов смъкна с глава на центъра за Станислав Манолев, който пък изведе Станислав Костов отдясно в наказателното поле. Бившият нападател на Левски задържа добре, обърна се и комбинира с нахлуващия на скорост в пеналтерията Йорданов, който стреля мигновено, само че Светослав Вуцов се регистрира с прелестно избавяне с крайник.