Отборите на Парма и Болоня завършиха наравно 2:2 в двубой

...

Парма лиши Болоня от победата с два гола в добавеното време

Отборите на Парма и Болоня приключиха наедно 2:2 в дуел от 32-ия кръг на Серия “А”, изигран на “Енио Тардини”. Това е пето реми в последните шест мача сред двата тима, с което “дуковете” прекъснаха серията си от четири провали.

Гостите си осигуриха удобен задатък още в първите 16 минути от мача. Данило се разписа с глава след центриране от корнер в 3-ата минута, а в 16-ата Роберто Сориано прати топката в далечния низък ъгъл на противниковата врата с удар от границата на наказателното поле. “Рособлу” чакаха да изтече добавеното време, само че преди този момент да стане, те получиха два гола и по този начин изпуснаха успеха. Първо Ясмин Куртич се разписа с глава след осъществяване на корнер, а малко по-късно резервата Роберто Инглезе донесе точката за своя отбор, засичайки центриране на Рикардо Галиоло.
Full Time al Tardini! #ParmaBologna 2 - 2 pic.twitter.com/7y086wcI0O
— Parma Calcio 1913 (@1913parmacalcio) July 12, 2020 Така Болоня остава на 10-ото място в класирането с 42 точки, а с две по-малко Парма е на 12-ата позиция.
Серия А 32 кръг, неделя 12 юли  Парма 2:2краен резулат  Болоня