Отборите на Нидерландия и Испания завършиха наравно 1:1 в приятелски

...

Испания и Нидерландия не излъчиха победител

Отборите на Нидерландия и Испания приключиха наедно 1:1 в другарски мач на " Йохан Кройф Арена " в Амстердам.

Гостите от Испания започнаха по-активно дуела. Още в 19-ата минута отборът даже съумя да открие резултата. Алваро Мората изведе по превъзходен метод Серджио Каналес. Той пое топката с левия крайник и преодоля вратаря на нидерландците Марко Бизот.

Нидерландия обаче отговори на удара. Това стана единствено две минути след почивката. Жоржиньо Вайналдум центрира с левия крайник. Двама души от домакините се разминаха с топката. Тя стигна до непокрития Дони Ван дер Беек, който от воле изравни резултата.

За Нидерландия предстоят мачове от Лигата на нациите против Босна и Полша. Испанците пък чакат дуелите с Швейцария и Германия.

В този дуел за испанците отмора получиха Серхио Бускетс и Серхио Рамос. Вратарят Давид Де Хеа също остана запаса.
Източник: fakti.bg